XXX Niedziela Zwykła – 26.10.2014

 1. Ks. Marian Szatkowski ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, nasz parafianin, składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli swoje ofiary, by wesprzeć posługę misyjną Ks. Mariana i Jego stowarzyszenia. Na ten cel złożyliśmy 3.653 zł. i 89 gr. Jeszcze raz serdeczne Bóg Zapłać!
 2. W dniu dzisiejszym pod hasłem „Wolni i odpowiedzialni w Jezusie”, odbędzie się V Edycja Marszu Mężczyzn. Będzie to marsz ulicami miasta Wrocławia z inicjatywy katolików świeckich gromadzących samych mężczyzn. Dla uczestników jest to okazja do zamanifestowania swojej wiary oraz wierności przekonań opartych na ewangelii i Katolickiej Nauce Społecznej.
 3. Plan marszu:
  13.30 – Msza św. w kościele św. Elżbiety (Kościół Garnizonowy)
  15.00 – Rozpoczęcie marszu ulicami Wrocławia
  16.30 – Zakończenie na placu przy kościele św. Elżbiety
 4. W tym tygodniu wspominamy:
  Wt – Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  Sob – Uroczystość Wszystkich Świętych.
  Niedz – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
 5. W związku z możliwością ofiarowania odpustów zupełnych za zmarłych, w piątek od 17.00 – 18.30 będzie okazja do spowiedzi św. Celebrację Uroczystości Wszystkich Świętych, rozpoczniemy Mszą św. już piątek o 18.30. Wielu z nas 1 listopada będzie nawiedzało groby naszych drogich zmarłych i może pojawić się wątpliwość, czy będzie sposobność uczestniczenia w tym dniu we Mszy św. Dlatego też, można przyjść na Mszę św. w wigilię uroczystości, by spełnić swój chrześcijański obowiązek. Msze św. w Uroczystość Wszystkich Świętych, będą odprawiane według porządku niedzielnego z Mszą św. o 18.30 włącznie. Nie będzie jednak w tym dniu Mszy św. o godz. 13.00.
  1 listopada, Msza św. na naszym cmentarzu parafialnym, odprawiona zostanie o godz. 14.00, a po Mszy św. procesja z modlitwą za zmarłych.
  2 listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego.
 6. W przyszłą niedzielę jako I niedzielę miesiąca, na każdej Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu. Ze względu jednak na liczne wyjazdy na cmentarze, zmiana Tajemnic Różańcowych została przeniesiona na niedzielę 9 listopada.
 7. W najbliższy piątek – 31 października – będziemy mieli możliwość uczestniczenia w modlitewnym spotkaniu naszego dekanatu pod hasłem: „Noc Świętych”. Spotkanie rozpocznie się Nieszporami o godz. 19.00 w Parafii NMP królowej Pokoju na Popowicach, a zakończy Mszą św. z Uroczystości Wszystkich Świętych w Parafii Św. Jadwigi na Kozanowie.
  Organizatorzy proszą o zabranie znicza lub świecy, by rozświetlić procesję.
  Pozostałe szczegóły spotkania, dostępne są na plakacie w gablotce.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Zygmunt Dudzik
  śp. Zbigniew Nowicki

Komentarze są wyłączone.