XXIX Niedziela zwykła – 18.10.2020

 1. Dzisiaj w kościele katolickim pod hasłem: „Oto ja, poślij mnie” przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, a zarazem rozpoczynamy tydzień modlitw w intencji Misji św. Wspierajmy duchowo tę ważną sprawę, a wychodząc z kościoła możemy również ofiarami złożonymi do puszek pomóc materialnie misjonarzom i misjonarkom.
 2. Wszystkich chętnych, którzy pragną uwielbiać Pana Boga, medytacjami i śpiewami w duchu Taize, zapraszamy na spotkanie modlitewne dzisiaj po Mszy św. wieczornej.
 3. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy w niedzielę o godz. 17.15, a w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.15. Każdy kto pobożnie odmawia różaniec może uzyskać odpust zupełny.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – bł. Jerzego Popiełuszkę, kapłana i męczennika.
  Wt. – św. Jana Kantego, kapłana.
  Czw. – św. Jana Pawła II, papieża.
 5. W poniedziałek o godz. 18.30 w kościele spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św.
 6. We wtorek o godz. 18.30 w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 7. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 8. Są już wyłożone kartki wypominkowe, które po wypełnieniu możemy wrzucać wraz z ofiarami do skarbon umieszczonych tak w tylnej jak i przedniej części kościoła. Bardzo prosimy, by w górnej części kartki wpisać nazwę ulicy i numer domu, tak by można było modlitwy za zmarłych rozplanować na poszczególne dni tygodnia według ulic i numerów. Jednocześnie informujemy, że 2 listopada o godz.18.00 będzie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych, których imiona możemy już zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 9. Przypominamy, że w kościele obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Przypominamy także, że w naszej świątyni osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę podchodzą w pierwszej kolejności z lewej strony kościoła przed chrzcielnicą, a pozostali wierni w sposób tradycyjny przy balaskach.
 10. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 11. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Zofia Sykulska,
  śp. Henryk Kowalski,
  śp. Aleksandra Kuźma,
  śp. Bogdan Małecki,
  śp. Waldemar Małys,
  śp. Czesław Andrysiak.

Komentarze są wyłączone.