XXIX Niedziela zwykła – 18.10.2020

1. Dzisiaj w kościele katolickim pod hasłem: „Oto ja, poślij mnie” przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, a zarazem rozpoczynamy tydzień modlitw w intencji Misji św. Wspierajmy duchowo tę ważną sprawę, a wychodząc z kościoła możemy również ofiarami złożonymi do puszek pomóc materialnie misjonarzom i misjonarkom.
  2. Wszystkich chętnych, którzy pragną uwielbiać Pana Boga, medytacjami i śpiewami w duchu Taize, zapraszamy na spotkanie modlitewne dzisiaj po Mszy św. wieczornej.
  3. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy w niedzielę o godz. 17.15, a w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.15. Każdy kto pobożnie odmawia różaniec może uzyskać odpust zupełny.
  4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Pon. – bł. Jerzego Popiełuszkę, kapłana i męczennika.
    Wt. – św. Jana Kantego, kapłana.
    Czw. – św. Jana Pawła II, papieża.
  5. W poniedziałek o godz. 18.30 w kościele spotkanie dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św.
  6. We wtorek o godz. 18.30 w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  7. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
  8. Są już wyłożone kartki wypominkowe, które po wypełnieniu możemy wrzucać wraz z ofiarami do skarbon umieszczonych tak w tylnej jak i przedniej części kościoła. Bardzo prosimy, by w górnej części kartki wpisać nazwę ulicy i numer domu, tak by można było modlitwy za zmarłych rozplanować na poszczególne dni tygodnia według ulic i numerów. Jednocześnie informujemy, że 2 listopada o godz.18.00 będzie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych, których imiona możemy już zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  9. Przypominamy, że w kościele obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Przypominamy także, że w naszej świątyni osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę podchodzą w pierwszej kolejności z lewej strony kościoła przed chrzcielnicą, a pozostali wierni w sposób tradycyjny przy balaskach.
  10. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
  11. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    śp. Zofia Sykulska,
    śp. Henryk Kowalski,