XXVIII Niedziela Zwykła – 15.10.2023

 1. Dzisiaj obchodzimy w Polsce XXIII. Dzień Papieski, pod hasłem: „Cywilizacja życia”. Wychodząc z kościoła po Mszy Św. możemy ofiarami złożonymi do puszek wesprzeć fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, podnosząc szanse edukacyjne dla młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – Św. Jadwigę Śląską, główną patronkę Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej.
  Wt. – Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  Śr. – Św. Łukasza, Ewangelistę.
  Pt. – Św. Jana Kantego, prezbitera.
 3. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy przez cały październik w niedzielę o godz. 17.15, a w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.15.
 4. W poniedziałek 16 października w Parafii pw. Odkupiciela Świata przy
  Macedońskiej 2 we Wrocławiu odbędzie się kolejne rejonowe spotkanie zespołów presynodalnych Archidiecezji Wrocławskiej. Początek o godz. 19.00. Zachęcamy do udziału, a w szczególności członków parafialnego zespołu presynodalnego. Natomiast w naszej parafii spotkanie parafialnego zespołu presynodalnego odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 18.30., w salce katechetycznej.
 5. W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego do salki katechetycznej.
 6. Przypominamy, że w najbliższą sobotę o godz. 6.00 wyruszy z Katedry Wrocławskiej piesza pielgrzymka do Grobu Św. Jadwigi w Trzebnicy, która zakończy Mszą Świętą o godz. 16.30. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej. W sprawach organizacyjnych proszę kontaktować się z Ks. Klaudiuszem, który wraz z ministrantami i ich rodzicami również będzie uczestniczył w tej pielgrzymce.
 7. W przyszłą niedzielę 22 października przypada Światowy Dzień Misyjny, pod hasłem: „Pałające serca, stopy w drodze”. Wychodząc z kościoła po Mszy Św. będziemy mogli ofiarami złożonymi do puszek wesprzeć misjonarzy i ich współpracowników.
 8. Są już wyłożone kartki wypominkowe, które po wypełnieniu możemy wrzucać wraz z ofiarami do skarbon znajdujących w tylnej oraz w przedniej części kościoła. Bardzo prosimy, aby w górnej części kartki wpisać nazwę ulicy i numer domu, dzięki czemu będzie można rozplanować modlitwy za zmarłych na poszczególne dni tygodnia.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.

Komentarze są wyłączone.