XXVIII Niedziela zwykła – 15.10.2017

 1. W całej Polsce trwa akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawodawczym „Zatrzymaj Aborcję”. Projekt ten staje w obronie życia chorych dzieci, np. z zespołem Downa. Taki podpis możemy złożyć również dzisiaj przy naszym kościele. Przy składaniu podpisu należy podać pesel.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy przez cały październik w niedzielę o godz. 17.15, a w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.15. Każdy kto pobożnie odmawia różaniec może uzyskać odpust zupełny.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  Pon. – św. Jadwigę Śląską, główną Patronkę Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej,
  Wt. – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,
  Śr. – św. Łukasza Ewangelistę,
  Pt. – św. Jana Kantego, kapłana,
  Sob. – bł. Jakuba Strzemię, biskupa.
 4. We wtorek o godz. 18.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania w salce.
 5. W przyszłą niedzielę – 22 października, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 6. Również w przyszłą niedzielę w Kościele rozpocznie się Światowy Tydzień Misyjny. Z tej okazji, będziemy mogli wesprzeć swoimi ofiarami złożonymi do puszek misjonarzy i misjonarki.
 7. Są już wyłożone kartki wypominkowe, które po wypełnieniu możemy wrzucać wraz z ofiarami do skarbon umieszczonych tak w tylnej jak i przedniej części kościoła. Bardzo prosimy, by w górnej części kartki wpisać także nazwę ulicy i numer domu, by można było modlitwy za zmarłych rozplanować na poszczególne dni tygodnia według ulic i numerów.
 8. W naszej parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. Rodziny, które pragną zaprosić Matkę Bożą na 24 godziny do swojego domu, prosimy o zapisywanie się po Mszy św. w zakrystii.

Komentarze są wyłączone.