XXVIII Niedziela zwykła – 13.10.2019

1. Przeżywamy dzisiaj XIX Dzień Papieski, pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy” .
    Z tej okazji wychodząc z kościoła swoimi darami pieniężnymi, możemy wesprzeć fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której celem jest podnoszenie szans edukacyjnych młodzieży z małych miast i wsi.
    Dziękujemy również za ofiary złożone dzisiaj – w II niedzielę miesiąca – na tacę, które przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej parafii.
  2. Dzisiaj o godz. 17.15 Nabożeństwo Różańcowe połączymy z ostatnim w tym roku Nabożeństwem Fatimskim. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Przypominamy, że Nabożeństwa Różańcowe, odprawiamy przez cały październik w niedzielę o godz. 17.15, a w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.15. Każdy kto pobożnie odmawia różaniec może uzyskać odpust zupełny.
  4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Pon. – św. Małgorzatę Marię Alacoque.
    Wt. – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i Doktora Kościoła.
    Śr. – św. Jadwigę Śląską, główną patronkę Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej.
    Czw. – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
    Pt – św. Łukasza, Ewangelistę.
    Sob. – bł. Jerzego Popiełuszkę, kapłana i męczennika,
  5. W poniedziałek o godz. 18.30 w salce spotkanie kandydatów do bierzmowania, a o godz. 18.45 w kościele odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  6. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie kręgu biblijnego w salce.
  7. Są już wyłożone kartki wypominkowe, które po wypełnieniu możemy wrzucać wraz z ofiarami do skarbon umieszczonych tak w tylnej jak i przedniej części kościoła. Bardzo prosimy, by w górnej części kartki wpisać nazwę ulicy i numer domu, tak by można było modlitwy za zmarłych rozplanować na poszczególne dni tygodnia według ulic i numerów. Jednocześnie informujemy, że 2 listopada o godz.18.00 będzie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych, których imiona możemy już zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  8. Mobilne Centrum Badań organizuje badanie pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badanie odbędzie się we wtorek 15 października w godz. 15.00 – 15.45 w Ambulansie Diagnostycznym na parkingu przy kościele. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
  10. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    śp. Benon Matuszewski,
    śp. Tadeusz Prętkowski.