XXVIII Niedziela Zwykła – 12.10.2014

1. Dziś wychodząc z kościoła mamy okazję wesprzeć budowę żywego pomnika dla Ojca św. Jana Pawła II, jakim jest fundowanie poprzez fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia,” stypendiów dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Za wszystkie ofiary w imieniu stypendystów składamy serdeczne Bóg Zapłać.
  2. W tym tygodniu wspominamy:
    Pn – Bł. Honorata Koźmińskiego – kapłana.
    Śr – Św. Teresę od Jezusa.
    Czw – Św. Jadwigę Śląską – Główną Patronkę Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej.
    Pt – Św. Ignacego Antiocheńskiego – biskupa i męczennika.
    Sob – Św. Łukasza Ewangelistę.
  3. Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli swoje ofiary do puszek, by ufundować dzieciom z naszej parafii obiady w szkołach. Zebrano 4.497 zł 18 gr. Bóg Zapłać.
  4. Przypominamy, że Piesza Pielgrzymka do grobu św. Jadwigi wyruszy w sobotę 18 października o godz. 6.00 z Katedry Wrocławskiej, a zakończy mszą św. o godz. 16.00 w Trzebnicy. Dziś ostatni dzień zapisów na autokar, który przywiezie pielgrzymów z Trzebnicy do Wrocławia. Prosimy zapisywać się w zakrystii.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.45. W poniedziałek tj. jutro z racji 13 dnia miesiąca ostatnie Nabożeństwo Fatimskie w tym roku połączone z nabożeństwem różańcowym o godz. 17.45.
  6. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19.00.
  7. Spotkania w Kręgu Biblijnym odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.00 w salce katechetycznej (fragment na 16 października – Mt 22,15-21)
  8. W kościele dostępne są kartki wypominkowe, na których możemy wypisywać imiona i nazwiska naszych zmarłych. Prosimy o wpisywanie adresu (ulica i numer klatki) abyśmy wiedzieli, w którym dniu wyczytywane będą imiona naszych bliskich w modlitwie za zmarłych. Kartki wraz z dobrowolną ofiarą prosimy składać do specjalnie przygotowanej skarbony.
  9. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    śp. Władysław Lorek
    śp. Stanisław Matuszyński