XXVIII Niedziela zwykła – 11.10.2020

1. Przeżywamy dzisiaj XX Dzień Papieski, pod hasłem: „Totus Tuus”. Z tej okazji wychodząc z kościoła swoimi darami pieniężnymi, możemy wesprzeć fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której celem jest podnoszenie szans edukacyjnych młodzieży z małych miast i wsi.
    Dziękujemy również za ofiary złożone dzisiaj – w II niedzielę miesiąca – na tacę, które przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej parafii.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy w niedzielę o godz. 17.15, a w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.15. Każdy kto pobożnie odmawia różaniec może uzyskać odpust zupełny.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Wt. – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.
    Czw. – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i Doktora Kościoła.
    Pt. – św. Jadwigę Śląską, główną patronkę Śląska i naszej Archidiecezji.
    Sob. – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie w kościele rodziców uczniów klas VIII, którzy w tym roku szkolnym pragną przystąpić do sakramentu bierzmowania.
  5. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na ostatnie już w tym roku nabożeństwo fatimskie.
  6. Chętnych, którzy pragną uwielbiać Pana Boga, medytacjami i śpiewami w duchu Taize, zapraszamy na spotkanie modlitewne w przyszłą niedzielę – 18 października – po Mszy św. wieczornej.
  7. Są już wyłożone kartki wypominkowe, które po wypełnieniu możemy wrzucać wraz z ofiarami do skarbon umieszczonych tak w tylnej jak i przedniej części kościoła. Bardzo prosimy, by w górnej części kartki wpisać nazwę ulicy i numer domu, tak by można było modlitwy za zmarłych rozplanować na poszczególne dni tygodnia według ulic i numerów. Jednocześnie informujemy, że 2 listopada o godz.18.00 będzie odprawiona Msza św. zbiorowa za zmarłych, których imiona możemy już zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  8. Przypominamy, że w kościele obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Przypominamy także, że w naszej świątyni osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę podchodzą w pierwszej kolejności z lewej strony kościoła przed chrzcielnicą, a pozostali wierni w sposób tradycyjny przy balaskach.
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
  10. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    śp. Barbara Rokita,
    śp. Marian Garbuliński,