XXVII Niedziela zwykła – 04.10.2020

 1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca, Mszę św. zakończymy Adoracją Najśw. Sakramentu.
 2. Od dnia dzisiejszego przez cały tydzień, do skarbon umieszczonych tak w tylnej jak i w przedniej części kościoła, możemy składać ofiary tzw. „Świętopietrze”. Są to środki na wspomożenie apostolskiej i charytatywnej posługi Ojca Świętego, które zwyczajowo są zbierane w czerwcu w uroczystość św. Piotra i Pawła, a ze względu na pandemię koronawirusa papież Franciszek przeniósł datę zbiórki na dzień dzisiejszy.
 3. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy w niedzielę o godz. 17.15, a w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.15. Każdy kto pobożnie odmawia różaniec może uzyskać odpust zupełny.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – św. Faustynę Kowalską, dziewicę i zakonnicę.
  Śr. – NMP Różańcową.
 5. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza w środę na Mszę św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
 6. Zapraszamy chłopców, którzy chcą zostać ministrantami o zgłaszanie się po Mszy św. u ks. Marcina.
 7. W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzić w całej Polsce XX Dzień Papieski. Wychodząc za tydzień z kościoła, będziemy mogli ofiarami złożonymi do puszek wesprzeć fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia.”
 8. Rodziców uczniów klas VIII, którzy w tym roku szkolnym pragną przystąpić do sakramentu bierzmowania, informujemy, że spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek 12 października o godz. 18.30 w kościele.
 9. Rada Osiedla nadal zachęca do głosowania na projekty Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego nr 192 i 193. W tym roku organizatorzy pragną stworzyć strefę relaksu przy ul. Rękodzielniczej oraz miejsce ćwiczeń i zabawy przy Szkole Podstawowej nr 33. To już ostatnie dwa dni głosowania. Dziś przed kościołem stają autorzy projektu, którzy będą pomagali w głosowaniu i chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.
 10. Przypominamy, że w kościele obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Przypominamy także, że w naszej świątyni osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę podchodzą w pierwszej kolejności z lewej strony kościoła przed chrzcielnicą, a pozostali wierni w sposób tradycyjny przy balaskach.
 11. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 12. W tym tygodniu do wieczności odeszły:
  śp. Janina Trzaskowska,
  śp. Barbara Gaj,
  śp. Irena Woźniak.

Komentarze są wyłączone.