XXVIII Niedziela zwykła – 10.10.2021

1. Dzisiaj przeżywamy XXI. Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Z tej okazji wychodząc z kościoła swoimi darami pieniężnymi możemy wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, a u przedstawicieli Parafialnego Zespołu Caritas możemy nabyć kremówki.
    Bóg Zapłać również za ofiary złożone dzisiaj – w II. niedzielę miesiąca – na tacę, które przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej Parafii.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy w niedzielę
    o godz. 17.15, a w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.15. Każdy, kto pobożnie odmawia różaniec może uzyskać odpust zupełny.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Śr. – Bł. Ojca Honorata Koźmińskiego
    Pt – Św. Teresę od Jezusa.
    Sob. – Św. Jadwigę Śląską, Patronkę Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej.
  4. We wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I. Komunii Św.
  5. W środę Nabożeństwo Różańcowe połączymy z ostatnim w tym roku Nabożeństwem Fatimskim.
  6. W najbliższą sobotę pod hasłem „Z Rodziną do św. Jadwigi” wyruszy
    42. Piesza Pielgrzymka Wrocławska do Trzebnicy. Pielgrzymka rozpocznie się nabożeństwem w Katedrze Wrocławskiej o godz. 6.00., a zakończy się Mszą Św. w Trzebnicy o godz. 16.30 przy ołtarzu polowym.
  7. Przypominany, że z okazji 30-lecia posługi Ojców Oblatów w Parafii Wrocław – Pilczyce jest przygotowywana wystawa prezentująca pamiątki
    z lat 1951-1981. Osoby, które chciałyby udostępnić zdjęcia lub spisane wspomnienia z tego okresu prosimy o kontakt z Ośrodkiem Kultury „PIAST” przy ul. Rękodzielniczej 1 we Wrocławiu. Więcej informacji
    w gablocie parafialnej.
  8. Informujemy, że do jutra 11 października w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego możemy zagłosować na projekty dotyczące naszego osiedla. Więcej informacji u osób rozdających ulotki przed kościołem.
  9. Prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa w związku
    z panującą pandemią.
  10. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela”
    i „Gość Niedzielny”. Prasa jest dostępna w zakrystii.