XXVIII Niedziela zwykła – 09.10.2022

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy przez cały październik w niedzielę o godz. 17.15, a w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.15.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Czw. – Bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.
  Sob. – Św. Teresy od Jezusa.
 3. W czwartek, z racji 13. dnia kolejnego miesiąca, Nabożeństwo Różańcowe połączymy z ostatnim już w tym roku Nabożeństwem Fatimskim.
 4. W sobotę 15 października o godz. 6.00 z Katedry Wrocławskiej wyruszy piesza pielgrzymka do grobu Św. Jadwigi w Trzebnicy. Pielgrzymka zakończy się Mszą Św. o godz. 16.30. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
 5. W niedzielę 16 października obchodzimy w Polsce XXII. Dzień Papieski, pod hasłem „Blask Prawdy”. Wychodząc za tydzień z kościoła będziemy mogli ofiarami złożonymi do puszek wesprzeć fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia.”
 6. W najbliższą środę, 12 października, po Mszy Św. wieczornej rozpoczynamy w naszej parafii cykl prelekcji zatytułowany „Pilczycki Skarbiec Historii”, które poprowadzi Ks. Stanisław. Spotkania odbywać się będą w każdą II. środę miesiąca, a temat pierwszej prelekcji brzmi: „Św. Jadwiga – wierna Bogu czy mężowi?”. Chętnych zapraszamy do udziału.
 7. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj, w II. niedzielę miesiąca, na tacę, przeznaczone na sprawy gospodarcze w naszej parafii. Informuję, że zgłoszona przez nas reklamacja dotycząca rachunku za gaz w kwocie na ponad 75 tysięcy złotych nie została uznana. Nadal jednak będziemy się od tej decyzji odmownej PGNiG odwoływać.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Ryszard Moczulski,
  Śp. Czesław Baran,
  Śp. Andrzej Młodożeniec.

Komentarze są wyłączone.