XXIX Niedziela zwykła – 16.10.2022

1. Przeżywamy dzisiaj XXII. Dzień Papieski, pod hasłem: „Blask prawdy”. Z tej okazji wychodząc z kościoła możemy swoimi ofiarami wesprzeć fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, podnosząc szanse edukacyjne młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.
  2. Dzisiaj po każdej Mszy Św. ministranci rozprowadzają kremówki, a w przyszłą niedzielę będą rozprowadzać stroiki na groby. Uzyskany dochód ministranci pragną przeznaczyć na wspólny wakacyjny wyjazd. Chętnych, którzy chcieliby posługiwać przy ołtarzu prosimy, aby zgłaszali się do Ks. Adama – opiekuna Liturgicznej Służby Ołtarza.
  3. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy przez cały październik w niedzielę o godz. 17.15, a w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.15.
  4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Pon. – Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
    Wt. – Św. Łukasza, Ewangelistę.
    Czw. – Św. Jana Kantego, kapłana.
    Sob. – Św. Jana Pawła II.
  5. We wtorek 18 października o godz. 18.30. odbędzie się w kościele spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
  6. W sobotę 22 października po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na nabożeństwo do Św. Jana Pawła II. Przed Mszą Św. będzie można złożyć kartki z wypisanymi intencjami, które polecimy Panu Bogu za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II.
  7. W przyszłą niedzielę 23 października przypada Światowy Dzień Misyjny, pod hasłem „Będziecie moimi świadkami”. Wychodząc z kościoła będziemy mogli ofiarami złożonymi do puszek wesprzeć misjonarzy i ich współpracowników.
  8. Są już wyłożone kartki wypominkowe, które po wypełnieniu możemy wrzucać wraz z ofiarami do skarbon znajdujących się tak w tylnej jak i w przedniej części kościoła. Bardzo prosimy, aby w górnej części kartki wpisać nazwę ulicy i numer domu, dzięki czemu będzie można rozplanować modlitwy za zmarłych na poszczególne dni tygodnia.
  9. Informujemy, że dnia 2 listopada, w Dzień Zaduszny – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, o godz.18.00. będzie odprawiona Msza Św. zbiorowa za zmarłych, których imiona możemy już zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  10. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 18 do 25 lutego 2023 r., zapraszamy na spotkanie organizacyjne w środę 19 października w kościele po Mszy Św. wieczornej czyli ok. godz. 18.45.
  11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
  12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
    Śp. Tadeusz Staszczyk,
    Śp. Andrzej Tomaniak.