XXVIII Niedziela zwykła – 09.10.2016

 1. Przeżywamy dzisiaj XVI Dzień Papieski, pod hasłem: „Bądźcie świadkami Miłosierdzia. Z tej okazji wychodząc z kościoła swoimi darami pieniężnymi, możemy wesprzeć fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której celem jest podnoszenie szans edukacyjnych młodzieży z małych miast i wsi. Dziękujemy również za ofiary złożone dzisiaj – w II niedzielę miesiąca – na tacę, które przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej parafii.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 8.00 i 17.15. Prosimy przedstawicieli poszczególnych Róż Żywego Różańca o prowadzenie modlitwy różańcowej o godz. 8.00.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  Czw – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana,
  Pt – św. Małgorzatę Marię Alacoqve, dziewicę,
  Sob – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła.
 4. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na ostatnie już w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, a po nim na spotkanie w Kręgu Biblijnym.
 5. Powracając myślami do ŚDM zapraszamy wszystkie osoby zaangażowane w przygotowanie i przeprowadzenie tego wydarzenia w naszej parafii (wolontariuszy, gospodarzy, sponsorów) na spotkanie, które odbędzie się w najbliższy piątek 14 października. O godz. 18.00 msza św. dziękczynna, następnie pokaz zdjęć i filmów oraz ciastko i kawa w salce parafialnej.
 6. W najbliższą sobotę o godz. 11.00 pod murami Jasnej Góry rozpocznie się Dzień Pokuty, którego intencją jest przebłaganie Pana Boga za wszystkie grzechy popełnione przez Polaków w ostatnich latach, zarówno w czasach komunizmu, jak i współcześnie. W naszej parafii do tej wspólnej narodowej modlitwy włączymy się podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.15.
 7. Również w sobotę , o godz. 6.00 z Katedry Wrocławskiej, wyruszy piesza pielgrzymka do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce. Natomiast o godz. 6.30 z placu przy parafii wyruszy pielgrzymka autokarowa do Lichenia. Osoby zapisane prosimy o przybycie 15 min. przed odjazdem.
 8. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Zofia Augustyn.

Komentarze są wyłączone.