XXVII Niedziela zwykła – 02.10.2016

 1. Z racji I niedzieli miesiąca, Mszę św. kończymy dzisiaj Adoracją Najśw. Sakramentu. Przy wyjściu z kościoła można złożyć swój podpis pod projektami obywatelskimi dotyczącymi osiedli Pilczyce i Kozanów. Przy głosowaniu potrzebny jest dowód osobisty.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 8.00 i 17.15.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
  Wt – św. Franciszka z Asyżu,
  Śr – św. S. Faustynę Kowalską,
  Pt – NMP Różańcową.
 4. Z racji przypadającego w środę wspomnienia Św. S. Faustyny Kowalskiej, dokonamy w tym dniu podczas Mszy św. o godz. 18.00, poświęcenia nowego ołtarza ku czci Bożego Miłosierdzia oraz instalacji relikwii Św. S. Faustyny Kowalskiej i Bł. Ks. Michała Sopoćki. Poświęcenia dokona Opat z zakonu Ojców Cystersów z Jędrzejowa, a homilię wygłosi O. Ireneusz Homoncik – Redemptorysta. Od godz. 17.00 będzie również w tym dniu okazja do spowiedzi św. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej uroczystości.
 5. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej.
 6. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I – czwartek m-ca na Adorację Najświętszego Sakramentu od 7.30 oraz Mszę św. o godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce parafialnej. Zapraszamy także w I czwartek miesiąca, na Mszę św. o godz. 18.00, całą Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz kandydatów na ministrantów. Po Mszy św. spotkanie z ministrantami i ich rodzicami.
 7. W I-piątek miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 8.30, a okazja do spowiedzi św. od 8.00 – 8.30 oraz 17.00 – 18.00.
 8. Zapraszamy na wyjazd na IV Archidiecezjalną Pielgrzymkę Członków Żywego Różańca do Sanktuarium Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim, w sobotę 8 października. Zapisywać się można w zakrystii. Koszt wyjazdu 30 zł.
 9. W przyszłą niedzielę, będziemy przeżywać XVI Dzień Papieski, pod hasłem: „Bądźcie świadkami Miłosierdzia. Z tej okazji wychodząc z kościoła swoimi darami pieniężnymi, wesprzemy fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 10. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30, franciszkanie świeccy zapraszają do salki obok zakrystii na spotkanie przy kawie, herbacie i ciastku oraz na projekcję filmu o Asyżu.
 11. Zapraszamy na wyjazd do Lichenia w sobotę 15 października. Informacje i zapisy po Mszy Św. w zakrystii u księdza Marcina.
 12. Istnieje już możliwość zamawiania na przyszły rok Mszy św. także gregoriańskich. Jeśli są chętne osoby to prosimy o kontakt po Mszy św. w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 13. Komenda Miejska Policji we Wrocławiu, po raz kolejny zwraca się do wszystkich seniorów z apelem o wzmożoną czujność, by nie dać się oszukać przestępcom, którzy podają się za członków rodziny bądź policjantów z Centralnego Biura Śledczego. W przypadku żądania jakichkolwiek pieniędzy, należy skontaktować się z najbliższymi z rodziny czy tez najbliższym komisariatem policji.
 14. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Danuta Pisarska,
  śp. Jan Strugarek.

Komentarze są wyłączone.