XXVI Niedziela zwykła – 27.09.2020

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiać będziemy od czwartku, przez cały październik w niedzielę o godz. 17.15, a w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.15. Każdy kto pobożnie odmawia różaniec może uzyskać odpust zupełny.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – św. Wacława, męczennika.
  Wt. – św. Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela.
  Śr. – św. Hieronima, kapłana i Doktora Kościoła.
  Czw. – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i Doktora Kościoła.
  Pt. – Świętych Aniołów Stróżów.
 3. Jutro o godz. 15.00 na ulicach miast świata, odmawiana będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Do tej wspólnej akcji zwaną „Iskra Bożego Miłosierdzia”, możemy dołączyć, gromadząc się przy krzyżu misyjnym przed kościołem, gdzie wspólnie wypraszać będziemy Boże Miłosierdzie dla nas i świata całego.
 4. Również w dniu jutrzejszym, podczas Mszy św. o godz. 18.00 ks. biskup Jacek Kiciński, udzieli młodzieży naszej parafii Sakramentu Bierzmowania. Prosimy o modlitwę w intencji naszej młodzieży, aby przez całe życie mężnie wyznawali swą wiarę i postępowali według jej zasad.
 5. W środę o 18.45 w kościele, odbędzie się spotkanie dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przygotowują się do I Komunii św.
 6. W tym tygodniu przypada I – czwartek, I – piątek miesiąca i I – sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30. W piątek okazja do spowiedzi od 8.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.00.
 7. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I – czwartek miesiąca na Adorację Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30 oraz Mszę św. o godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne, zaś na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie w salce.
 8. Zapraszamy chłopców, którzy chcą zostać ministrantami o zgłaszanie się po Mszy św. u ks. Marcina. Zapraszamy do tej wspólnoty również ojców, studentów i tych, którzy kiedyś służyli przy ołtarzu.
 9. Z racji sytuacji epidemicznej kapłani nadal nie będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną, jeśli natomiast zachodzi taka potrzeba w wyniku zagrożenia czyjegoś życia to prosimy zawsze o kontakt.
 10. Przypominamy, że w kościele obowiązuje nas zakrywanie ust i nosa. Przypominamy także, że w naszej świątyni osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę podchodzą w pierwszej kolejności z lewej strony kościoła przed chrzcielnicą, a pozostali wierni w sposób tradycyjny przy balaskach.
 11. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 12. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Mirosław Starostka,
  śp. Marek Różewicz.

Komentarze są wyłączone.