XXVI Niedziela zwykła – 25.09.2016

 1. W dniu dzisiejszym o godz. 16.00 z Bazyliki św. Elżbiety (kościół garnizonowy), wyruszy procesja, która z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty przejdzie przez rynek do kościoła śś. Stanisława, Wacława i Doroty, gdzie będzie odprawiona Msza św. z prośbą o Opiekę Bożą nad stolicą Dolnego Śląska i nad całą Archidiecezją Wrocławską. Przypominamy, że po wielkiej powodzi w 1997 r. zrodziła się taka idea, aby każdego roku wrocławianie za wstawiennictwem świętych prosili Boga o opiekę i ochronę przed wielkimi nieszczęściami i klęskami żywiołowymi. Zapraszamy zatem i zachęcamy do udziału w tej uroczystości.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  wt – św. Wincentego a Paulo – kapłana,
  śr – św. Wacława – męczennika,
  czw – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
  pt – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
 3. W sobotę – 1 października – rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, które w naszej parafii będą odprawiane przez cały miesiąc październik o godz. 8.00 i o 17.15. Z tej racji, że w tym tygodniu wypada również I – sobota miesiąca, w sobotę od godz. 7.30 do godz. 8.30 będzie Adoracja Najśw. Sakramentu, a o 8.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa. Kapłani w sobotę odwiedzą chorych z comiesięczną posługą sakramentalną.
 4. Spotkania dzieci I komunijnych odbędą się w tym tygodniu według następującego porządku; dzieci ze szkoły nr 19 w poniedziałek o godz. 18.30 natomiast dzieci ze szkoły nr 75 i z innych szkół we wtorek również o 18.30.
 5. Zapraszamy na wyjazd na IV Archidiecezjalną Pielgrzymkę Członków Żywego Różańca do Sanktuarium Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim, w sobotę 8 października. Zapisywać się można w zakrystii. Koszt wyjazdu 30 zł.
 6. Informujemy, że istnieje już możliwość zamawiania na przyszły rok Mszy św. gregoriańskich w naszej parafii. Jeśli są chętne osoby to prosimy o kontakt.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. będzie można złożyć swój podpis pod projektami obywatelskimi dotyczących osiedli Pilczyce i Kozanów.
  Przy głosowaniu potrzebny będzie dowód osobisty.
 8. W październiku Nabożeństwa Różańcowe będą odprawiane codziennie o godzinie 8.00 i 17.15.
 9. W tym tygodniu odeszły do wieczności:
  śp. Maria Falkiewicz,
  śp. Gertruda Król,
  śp. Mirosława Wróbel-Drelichowska.

Komentarze są wyłączone.