XXVI Niedziela zwykła – 29.09.2019

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiać będziemy od wtorku, przez cały październik w niedzielę o godz. 17.15, a w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.15. Każdy kto pobożnie odmawia różaniec może uzyskać odpust zupełny.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – św. Hieronima, kapłana i Doktora Kościoła.
  Wt. – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i Doktora Kościoła.
  Śr. – Świętych Aniołów Stróżów.
  Pt – św. Franciszka z Asyżu, zakonnika.Sob. – św. Faustynę Kowalską, zakonnicę.
 3. W poniedziałek o godz. 18.30 w salce spotkanie kandydatów do bierzmowania, a o godz. 18.45 w kościele spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 4. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej.
 5. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I – czwartek miesiąca na Adorację Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30 oraz Mszę św. o godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne, zaś na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie w salce. Bardzo prosimy ministrantów i rodziców o obecność.
 6. W tym tygodniu przypada I – czwartek, I – piątek miesiąca i I – sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30. W piątek okazja do spowiedzi od 8.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.00.
 7. W sobotę w godzinach dopołudniowych, kapłani odwiedzą chorych w domach z comiesięczną posługą sakramentalną.
 8. W sobotę 5 października w godz. od 10.00 do 14.00, na terenie Zespołu Szkół nr 21 przy ul. Ignuta, odbędzie się Piknik z okazji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Organizatorzy serdecznie zapraszają na spotkanie.
 9. Fundacja „Potrafię Pomóc” oferuje bezpłatną, całodobową opiekę nad dorosłymi i dziećmi z niepełnosprawnościami w pokojach wytchnień znajdujących się przy ul. Horbaczewskiego 24. Mieszkanie z pokojami wytchnień zostało dostosowane dla potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową, intelektualną oraz sprężeniami. Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablocie parafialnej i na ulotkach w tylnej części kościoła.
 10. Jeszcze dzisiaj wychodząc z kościoła możemy głosować na projekty w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty obejmują stworzenie integracyjnego placu zabaw przy Zespole Szkół nr 21 oraz zagospodarowanie starego zbiornika przeciwpożarowego przy ul. Górniczej na miejsce, gdzie dzieci będą mogły jeździć na rolkach, wrotkach, hulajnogach i deskorolkach. Do zagłosowania potrzebny jest pesel oraz telefon komórkowy.
  Ponadto radni zapraszają dzisiaj, 29 września oraz 6 października na pikniki promujące powyższe projekty. Pikniki odbywają się będą na skwerze przy ODSK „Piast” przy ul. Rękodzielniczej 1 w godz. 16.00 – 18.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
 11. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 12. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Ryszard Krywiel,
  śp. Paweł Wołejszo,
  śp. Ks. Marian Biskup – były Rektor Seminarium Duchownego we Wrocławiu.

Komentarze są wyłączone.