XXV Niedziela zwykła – 22.09.2019

 1. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
  Dzisiaj także po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie w kościele rodziców uczniów klas VIII, którzy w tym roku szkolnym pragną przystąpić do sakramentu bierzmowania.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – św. Pio z Pietralciny, kapłana.
  Czw. – św. Kosmę i Damiana, męczenników.
  Pt – św. Wincentego a Paulo, kapłana.
  Sob. – św. Wacława, męczennika i bł. Michała Sopoćkę, kapłana.
 3. Przypominamy, że dzisiaj o godz. 16.00 z Bazyliki św. Elżbiety (kościół garnizonowy), wyruszy procesja, która z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty przejdzie przez rynek do kościoła śś. Stanisława, Wacława i Doroty, gdzie będzie odprawiona Msza św. z prośbą o opiekę Bożą nad stolicą Dolnego Śląska i nad całą Archidiecezją Wrocławską. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości.
 4. W poniedziałek o godz. 18.30 w salce spotkanie kandydatów do bierzmowania, a o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie w kościele rodziców i dzieci klas IV.
 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do salki na spotkanie kręgu biblijnego.
 6. W sobotę o godz. 15.00 na ulicach miast świata, odmawiana będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Do tej wspólnej akcji zwaną „Iskra Bożego Miłosierdzia”, możemy dołączyć, gromadząc się przy krzyżu misyjnym przed kościołem, gdzie wspólnie wypraszać będziemy Boże Miłosierdzie dla nas i świata całego.
 7. W naszej parafii tworzy się kolejna grupa rodziców modlących się na różańcu za swoje dzieci. Zachęcamy do tej modlitwy, a szczegóły dostępne są w gablocie parafialnej.
 8. Przypominamy, że dzisiaj wychodząc z kościoła możemy głosować na projekty w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty obejmują stworzenie integracyjnego placu zabaw przy Zespole Szkół nr 21 oraz zagospodarowanie starego zbiornika przeciwpożarowego przy ul. Górniczej na miejsce, gdzie dzieci będą mogły jeździć na rolkach, wrotkach, hulajnogach i deskorolkach. Do zagłosowania potrzebny jest pesel oraz telefon komórkowy. Ponadto radni zapraszają dzisiaj, 28-29 września oraz 6 października na pikniki promujące powyższe projekty. Pikniki odbywają się będą na skwerze przy ODSK „Piast” przy ul. Rękodzielniczej 1 w godz. 16.00 – 18.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
 9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 10. W tym tygodniu do wieczności odeszła śp. Władysława Biskup – Stążka.

Komentarze są wyłączone.