XXVI Niedziela Zwykła – 28.09.2014

1. W tym tygodniu wspominamy:
    Pn – Św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela.
    Wt – Św. Hieronima.
    Śr – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
    Czw – Św. Aniołów Stróżów.
    Sob – Św. Franciszka z Asyżu.
  2. W najbliższym tygodniu przeżywać również będziemy:
    I czwartek miesiąca – w tym dniu o godz. 8.30 Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 9.00 na spotkanie formacyjne w salce katechetycznej.
    I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi św. 8.00 – 9.00 i 17.00 – 18.30. Podczas trwania spowiedzi jest okazja do indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
    I sobota miesiąca – adoracja wynagradzająca za grzechy popełnione przeciwko Najświętszej Maryi Pannie 8.30 – 9.00. W sobotę w godzinach przedpołudniowych kapłani odwiedzą chorych w domach.
  3. Od środy zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które w naszej parafii odprawiane będą tak w dni powszednie jak i w niedziele o 17.45.
  4. W przyszłą niedzielę jako I niedzielę miesiąca, po każdej Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu i zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  5. Od dzisiaj przez najbliższy tydzień, młodzież od III klasy gimnazjum wzwyż – pragnąca przygotować się do Sakramentu Bierzmowania – może zapisywać się po Mszy św. w zakrystii oraz w kancelarii w godzinach urzędowania.
  6. Parafialny Zespół Caritas zaprasza chętnych, do fundowania w szkołach obiadów dzieciom z ubogich rodzin. Miesięczny koszt obiadu dla jednego dziecka wynosi 100.00,- zł. Szczegółowe informacje można w tej sprawie uzyskać u ks. Proboszcza. Tym samym w przyszłą niedzielę, przedstawiciele naszego Parafialnego Zespołu Caritas, po Mszach św. przeprowadzą zbiórkę na ten cel przy naszym kościele.
  7. 4 października o godz. 8.00 wyruszy z naszego kościoła Piesza Pielgrzymka na Osobowickie Święte Wzgórze. Szczegóły na plakacie w gablotce przy kościele.
  8. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Bogusław Badowski.