XXVI Niedziela zwykła – 25.09.2022

 1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który przeżywamy pod hasłem: „Budować przyszłość z migrantami i uchodźcami”. Jak słyszeliśmy w komunikacie Konferencji Episkopatu Polski, otwartość i solidarność względem cudzoziemca nie są dla chrześcijanina wyłącznie odruchem humanitarnym, lecz nade wszystko praktykowaniem religijnych nakazów. Pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o tej ważnej sprawie.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które rozpoczniemy od soboty i będziemy odprawiać przez cały październik. W niedzielę nabożeństwa będą odprawiane o godz. 17.15, a w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.15.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Wt. – Św. Wincentego a Paulo.
  Śr. – Św. Wacława, męczennika.
  Czw. – Św. Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela. Pt. – Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
  Sob. – Św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła.
 4. W środę 28 września, w rocznicę beatyfikacji Bł. Księdza Michała Sopoćki – spowiednika Św. Siostry Faustyny, pragniemy włączyć się do wspólnej modlitwy w ramach akcji Międzynarodowej Koronki na Ulicach Miast Świata. Tego dnia o godz. 15.00 serdecznie zapraszamy przed naszą świątynię na wspólną modlitwę.
 5. W tym tygodniu będziemy przeżywać 1-szą sobotę miesiąca. W tym dniu wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do godz. 8.30. oraz podczas Nabożeństwa Różańcowego o godz. 17.15.
 6. Zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego, które odbywają się w środę po wieczornej Mszy Św., w salce katechetycznej. Spotkania prowadzi Ks. Stanisław.
 7. Uczniów klas VIII. szkoły podstawowej, którzy w tym roku szkolnym pragną przystąpić do Sakramentu Bierzmowania prosimy, aby do końca września zapisali się na listę kandydatów. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii po Mszy Św. lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Jednocześnie informujemy, że w przyszłą niedzielę o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Prosimy by kandydaci przyszli wraz z rodzicami.
 8. Przypominamy, że 4 października rozpoczyna się kurs przygotowujący do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla osób dorosłych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Archidiecezji Wrocławskiej.
 9. W najbliższą sobotę wznawiamy odwiedziny chorych w domach. Prosimy zgłaszać w zakrystii te osoby, które chciałyby przyjąć w swoim domu kapłana z posługą sakramentalną.
 10. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą o wsparcie w postaci żywności, którą można składać do kosza w przedniej części kościoła. Żywność ta jest przekazywana osobom ubogim z naszej parafii.
 11. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 18 do 25 lutego 2023 r. Program pielgrzymki i formularz deklaracji na ten wyjazd można pobrać w zakrystii po Mszy Św.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Tadeusz Czarnecki,
  Śp. Elżbieta Damian,
  Śp. Mariola Mandrosa.

Komentarze są wyłączone.