XXV Niedziela zwykła – 18.09.2022

 1. Dzisiaj w kościele katolickim przeżywamy 56. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się zatem, aby media służyły w głoszeniu prawdy, a przekazywanymi treściami wlewały w serca ludzi ufność i nadzieję. Mamy także możliwość, swoimi ofiarami złożonymi do skarbony tak w tylnej jak i w przedniej części kościoła, wesprzeć naszą diecezjalną rozgłośnię radiową, którą jest „Katolickie Radio Rodzina”.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Wt. – Świętych Męczenników Andrzeja Kim Taegon i współtowarzyszy.
  Śr. – Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę.
  Pt. – Św. Ojca Pio z Pietrelciny.
 3. Przypominamy, że spotkania Kręgu Biblijnego pod przewodnictwem Ks. Stanisława odbywają się w środę po wieczornej Mszy Św., w salce katechetycznej.
 4. W czwartek 22 września, po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na nabożeństwo do Św. Jana Pawła II. Przed Mszą Św. możemy składać wypisane intencje, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 5. Uczniów klas VIII. szkoły podstawowej, którzy w tym roku szkolnym pragną przystąpić do Sakramentu Bierzmowania prosimy, aby do końca września zapisali się na listę kandydatów. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii po Mszy Św. lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 6. Przypominamy, że możemy już zamawiać Msze Św. na rok 2023, w tym również Msze Św. gregoriańskie.
 7. Od października, po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, wznawiamy odwiedziny chorych w domach. Prosimy zgłaszać w zakrystii informacje o osobach, które ze względu na zły stan zdrowia nie są w stanie uczestniczyć we Mszy Św.
  w kościele, a chciałyby przyjąć w swoim domu kapłana z posługą sakramentalną.
 8. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z prośbą o wsparcie w postaci żywności, którą można składać do kosza w przedniej części kościoła. Żywność ta będzie przekazywana osobom ubogim z naszej parafii.
 9. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 18 do 25 lutego 2023 r. Program pielgrzymki i formularz deklaracji na ten wyjazd można pobrać w zakrystii po Mszy Św. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
 10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Bronisława Chmiel,
  Śp. Teresa Bielecka,
  Śp. Antoni Teter.

Komentarze są wyłączone.