XXVI Niedziela Zwykła – 01.10.2023

 1. Dzisiaj, z racji I. niedzieli miesiąca, Mszę Św. kończymy Adoracją Najświętszego Sakramentu.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – Świętych Aniołów Stróżów.
  Śr. – Św. Franciszka z Asyżu.
  Czw. – Św. Faustyny Kowalskiej.
  Sob. – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 3. Od dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, które będą odprawiane przez cały październik. W niedzielę nabożeństwa odprawiamy o godz. 17.15, a w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.15.
 4. W środę 4 października przybędzie do nas z wizytą pasterską Ksiądz Biskup Jacek Kiciński. Ok. godz. 14.30 spotka się z mieszkańcami i personelem Domu Pomocy Społecznej przy ul. Mącznej. Kolejnym punktem będzie zwizytowanie kancelarii parafialnej. Następnie w salce katechetycznej Ksiądz Biskup spotka się z przedstawicielami wspólnot parafialnych, aby wysłuchać sprawozdań z ich działalności. O godz. 18.00 odprawi Mszę Św. w intencji całej naszej parafii. Bardzo serdecznie zapraszamy do jak najliczniejszego udziału we wspólnej modlitwie
  z Księdzem Biskupem.
 5. Również w środę Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę Św. o godz. 8.30, ofiarowaną jak co miesiąc w intencji Ojca Św., Ojczyzny, kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy Św. spotkanie w salce.
 6. W tym tygodniu przypada I. czwartek i I. piątek i I. sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30.
 7. W I. czwartek miesiąca Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30, a następnie na Mszę Św. Po Mszy Św. spotkanie w salce.
 8. W I. czwartek miesiąca na Mszę Św. o godz. 18.00. zapraszamy członków Liturgicznej Służby Ołtarza wraz z ich rodzicami Po Mszy Św. spotkanie w salce.
 9. W I. piątek miesiąca okazja do Spowiedzi Św. od godz. 7.30 do 8.30 i od godz. 17.00 do 18.00.
 10. W I. sobotę miesiąca w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych
  w domach z posługą sakramentalną.
 11. Ze względu na wizytację pasterską, w tym tygodniu nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.
 12. Przypominamy, że osoby utalentowane muzyczne, umiejące grać w szczególności na gitarze, które chciałyby zaangażować się w oprawę muzyczną Mszy Św., mogą zgłosić się do Księdza Klaudiusza.
 13. Ze względu na obowiązujące nas przepisy o ochronie danych osobowych (RODO), zwracamy uwagę, że metryki Chrztu Św. i inne dokumenty mogą być wydane bezpośrednio osobom zainteresowanym, a osoby przychodzące do kancelarii w czyimś imieniu powinny mieć pisemne upoważnienie. Nie dotyczy to zgody dla kandydatów na rodziców chrzestnych.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 15. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Zdzisław Milewski,
  Śp. Janina Kalińska.

Komentarze są wyłączone.