XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2023

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Śr. – Św. Wincentego à Paulo, prezbitera.
  Czw. – Św. Wacława, męczennika.
  Pt. – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  Sob. – Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
 2. W poniedziałek 25 września w Parafii pw. Opatrzności Bożej we Wrocławiu – Nowym Dworze odbędzie się rejonowe spotkanie zespołów presynodalnych z Archidiecezji Wrocławskiej. Początek spotkania o godz. 19.00. Chętnych zapraszamy do udziału.
 3. W sobotę 30 września zapraszamy członków Wspólnoty „Wiara i Światło” na Mszę Św. o godz. 10.00. Po Mszy Św. spotkanie w salce.
 4. W niedzielę 1 października podczas Mszy Św. o godz. 11.15. zostaną poświęcone różańce i wręczone dzieciom, które w tym roku przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.
 5. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, które będziemy odprawiać przez cały październik. W niedzielę nabożeństwa będą o godz. 17.15, a w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.15.
 6. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy do uczestnictwa w Marszu dla Życia, który w tym roku odbędzie się pod hasłem: „Dzieci przyszłością Polski”. Honorowym patronem tego wydarzenia jest Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej oraz na ulotkach wyłożonych w tylnej części kościoła.
 7. Osoby utalentowane muzyczne, umiejące grać w szczególności na gitarze, które chciałyby zaangażować się w oprawę muzyczną Mszy Św. zachęcamy, aby zgłosiły się w zakrystii do Księdza Klaudiusza.
 8. W tym tygodniu nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Zbigniew Zakarczemny,
  Śp. Barbara Szerszyńska.

Komentarze są wyłączone.