XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2023

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Pon. – Św. Stanisława Kostkę, zakonnika.
    Śr. – Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i współtowarzyszy.
    Czw. – Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę.
    Sob. – Św. Ojca Pio, prezbitera.
  2. W środę po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w salce katechetycznej.
  3. W piątek, z racji dnia miesiąca, po wieczornej Mszy Św. odprawimy nabożeństwo do Św. Jana Pawła II. Przed Mszą Św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem Świętego Papieża.
  4. Zachęcamy chłopców do pełnienia posługi przy ołtarzu jako ministranci. Prosimy, aby zgłaszali się wraz z rodzicami do Księdza Klaudiusza, który jest opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza.
  5. W najbliższą sobotę 23 września nastąpi „Oblężenie Jasnej Góry przez mężczyzn”. Zachęcamy do zapoznania się z tematyką tego wydarzenia, a więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
  6. W dniach od 23 do 24 września odbędzie się 39. Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, pod hasłem: „Świętość w codzienności”. Więcej informacji na stronie internetowej organizatora, którym jest Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin przy Konferencji Episkopatu Polski.
  7. W przyszłą sobotę 23 września odbędzie się Spotkanie Młodzieży na Górze Ślęży, organizowane przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Wrocław. Tematem przewodnim będzie Góra Tabor i Przemienienie Pańskie. Początek o godz. 10.00 z Przełęczy Tąpadła.
  8. Przypominamy, że 26 września w naszej Archidiecezji rozpocznie się kolejna edycja kursu przygotowującego osoby dorosłe do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Więcej informacji na stronie internetowej Archidiecezji Wrocławskiej.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
  10. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
    Śp. Agata Dziedzic,
    Śp. Andrzej Woźnica.