XXV Niedziela zwykła – 24.09.2017

 1. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii Ks. Stanisława Winiarskiego, sekretarza Ks. Biskupa Jacka Pyla z Krymu, który głosi dziś Słowo Boże, a po Mszy św. na Jego ręce możemy złożyć ofiarę na potrzeby tamtejszego kościoła katolickiego. Za wszelkie złożone ofiary bardzo dziękujemy. Dziś także po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców wraz z młodzieżą klas III gimnazjum, która w tym roku szkolno – katechetycznym pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  Pon. – bł. Władysława z Gielniowa, kapłana,
  Śr. – św. Wincentego a Paulo, kapłana,
  Czw. – św. Wacława, męczennika,
  Pt. – św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,
  Sob. – św. Hieronima, kapłana i Doktora Kościoła.
 3. W czwartek o godz. 15.00 na ulicach miast świata, odmawiana będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Do tej wspólnej akcji zwaną „Iskra Bożego Miłosierdzia”, możemy się przyłączyć, gromadząc na placu koło plebani przy figurze Matki Bożej, gdzie wspólnie wypraszać będziemy Boże Miłosierdzie dla nas i świata całego.
 4. W najbliższą sobotę 30 września br. odbędzie się V Archidiecezjalna Pielgrzymka Członków Żywego Różańca do Metropolital­nego Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim. Osoby chętne do udziału w tej pielgrzymce, prosimy o zgłaszanie się po Mszach św. dzisiaj i jutro do godz. 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę jako I – niedzielę miesiąca po Mszach św. Adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic różańcowych. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy także Nabożeństwa Różańcowe, które w naszej parafii odprawiać będziemy przez cały miesiąc październik w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.15, a w niedzielę o godz. 17.15.
 6. Zapraszamy dzieci do śpiewania w scholi parafialnej, Próby odbywają się w niedzielę o godz. 10.15 w salce parafialnej.
 7. W naszej parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. Rodziny, które pragną zaprosić Matkę Bożą na 24 godziny do swojego domu prosimy o zapisywanie się po Mszy św. w zakrystii.
 8. W miniony tygodniu do wieczności odszedł śp. Lesław Piskorz.

Komentarze są wyłączone.