XXIV Niedziela zwykła – 10.09.2017

 1. Przeżywamy dzisiaj w kościele katolickim, Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się zatem, by media służyły w głoszeniu prawdy, a przekazywanymi treściami wlewały w serca ludzi ufność i nadzieję. Mamy zatem dzisiaj możliwość, swoimi ofiarami złożonymi do skarbony w tylnej części kościoła, wesprzeć naszą diecezjalną rozgłośnię radiową jaką jest „Radio Rodzina”.
 2. W dniu dzisiejszym o godz. 16.00 z Bazyliki św. Elżbiety (kościół garnizonowy), wyruszy procesja, która z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty przejdzie przez rynek do kościoła śś. Stanisława, Wacława i Doroty, gdzie będzie odprawiona Msza św. z prośbą o Opiekę Bożą nad stolicą Dolnego Śląska i nad całą Archidiecezją Wrocławską. Przypominamy, że po wielkiej powodzi w 1997 r. zrodziła się taka idea, aby każdego roku wrocławianie za wstawiennictwem świętych prosili Boga o opiekę i ochronę przed wielkimi nieszczęściami i klęskami żywiołowymi. Zapraszamy zatem i zachęcamy do udziału w tej uroczystości.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  Pon. – św. Stanisława Kostkę, zakonnika, patrona dzieci i młodzieży,
  Czw. – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę,
  Sob. – św. o. Pio, zakonnika.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 5. W piątek – 22 września, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Ks. Stanisława Winiarskiego, sekretarza Ks. Biskupa Jacka Pyla z Krymu, który będzie głosił kazania, a po Mszy św. na Jego ręce będzie można złożyć ofiarę na potrzeby tamtejszego kościoła katolickiego.
 7. Po wakacyjnej przerwie wznawia swoją działalność schola parafialna. Dlatego wszystkich chętnych do śpiewania w scholi, zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 10.15 w salce parafialnej.
 8. W naszej parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. Rodziny, które pragną zaprosić Matkę Bożą na 24 godziny do swojego domu prosimy o zapisywanie się po Mszy św. w zakrystii.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców wraz z młodzieżą klas III gimnazjum, która w tym roku szkolno – katechetycznym pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.

Komentarze są wyłączone.