XXVI Niedziela zwykła – 01.10.2017

 1. Z racji I niedzieli miesiąca, Mszę św. kończymy dzisiaj Adoracją Najśw. Sakramentu.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiać będziemy przez cały październik w niedzielę o godz. 17.15, a w dni powszednie o godz. 8.00 i 17.15. Każdy kto pobożnie odmawia różaniec może uzyskać odpust zupełny.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  Pon. – Świętych Aniołów Stróżów,
  Śr. – św. Franciszka z Asyżu,
  Czw. – św. Faustynę Kowalską, dziewicę i zakonnicę,
  Sob. – NMP Różańcową.
 4. W tym tygodniu przypada I – czwartek, I – piątek miesiąca i I – sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30. W piątek okazja do spowiedzi od 8.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.00.
 5. We wtorek o godz. 18.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania w salce.
 6. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej.
 7. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I – czwartek miesiąca na Adorację Najśw. Sakramentu od 7.30 do 8.30 oraz Mszę św. o godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne, zaś na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie w salce. Bardzo prosimy ministrantów i rodziców o obecność.
 8. W sobotę w godzinach dopołudniowych, kapłani odwiedzą chorych w domach z comiesięczną posługą sakramentalną.
 9. Również w sobotę, 7 października, będzie miała miejsce w całej Polsce akcja „Różaniec do granic,” polegająca na tym, iż w kościołach wzdłuż granic Polski o godz. 11.00 zostaną odprawione Msze św. po których wierni udadzą się w wyznaczone miejsca by odmówić 4 części Różańca św. W ten sposób nasza Ojczyzna zostanie otoczona tak w sposób fizyczny jak i duchowy modlitwą różańcową. W naszej parafii przyłączymy się do tej ogólnopolskiej akcji, odmawiając po każdej Mszy św. jak również podczas Nabożeństwa Różańcowego jedną część Różańca św. Zachęcamy również, by w tym dniu udać się do któregoś z wyznaczonych kościołów w pobliżu granicy i tam włączyć się do wspólnej modlitwy.
 10. W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzić w całej Polsce XVII Dzień Papieski. Wychodząc za tydzień z kościoła, będziemy mogli ofiarami złożonymi do puszek wesprzeć fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 11. W naszej parafii trwa peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej. Rodziny, które pragną zaprosić Matkę Bożą na 24 godziny do swojego domu, prosimy o zapisywanie się po Mszy św. w zakrystii.
 12. Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Wyprawka dla żaczka”. Ze złożonych darów i ofiar pieniężnych przekazano uczniom naszej parafii 23 wyprawki szkolne oraz 6 wyprawek dla polskich dzieci z Białorusi.
 13. Franciszkanie Świeccy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w warsztatach plastycznych prowadzonych przez utalentowana naszą parafiankę P. Jadzię. Pierwsze warsztaty odbędą się 14-go października w sobotę o godz. 10.00 w salce obok zakrystii.
 14. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Łucja Danaj,
  śp. Zdzisław Strach.

Komentarze są wyłączone.