XXV Niedziela zwykła – 23.09.2018

 1. Do godz. 21.37 trwa dzisiaj akcja duszpasterska „Z Maryją i Ojcem Pio CZYŚCIMY CZYŚCIEC”. W naszej parafii po każdej Mszy św. odmawiamy 10 różańca za naszych bliskich zmarłych w czyśćcu cierpiących.
 2. W dniu dzisiejszym o godz. 16.00 z Bazyliki św. Elżbiety (kościół garnizonowy), wyruszy procesja, która z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty przejdzie przez rynek do kościoła św. Stanisława, Wacława i Doroty, gdzie będzie odprawiona Msza św. z prośbą o Opiekę Bożą nad stolicą Dolnego Śląska i nad całą Archidiecezją Wrocławską. Przypominamy, że po wielkiej powodzi w 1997 r. zrodziła się taka idea, aby każdego roku wrocławianie za wstawiennictwem świętych prosili Boga o opiekę i ochronę przed wielkimi nieszczęściami i klęskami żywiołowymi. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości.
 3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Czw. – św. Wincentego, a Paulo, kapłana.
  Pt – św. Wacława, męczennika i bł. Michała Sopoćkę, kapłana.
  Sob. – św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
 4. W poniedziałek o godz. 18.30 w kościele odbędzie się spotkanie dla uczniów klas IV Szkoły Podstawowej.
 5. Spotkania kandydatów do bierzmowania w tym tygodniu: we wtorek o godz. 18.45 w salce – klasy VIII Szkoły Podstawowej, a w środę o godz. 18.45 w salce – klasa III Gimnazjum. Prosimy kandydatów o obecność.
 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 7. W piątek o godz. 15.00 na ulicach miast świata, odmawiana będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Do tej wspólnej akcji zwaną „Iskra Bożego Miłosierdzia”, możemy dołączyć, gromadząc się na placu koło plebani przy figurze Matki Bożej, gdzie wspólnie wypraszać będziemy Boże Miłosierdzie dla nas i świata całego.
 8. Liceum Ogólnokształcące nr 6, przy ulicy Hutniczej we Wrocławiu, obchodzi w tym roku Jubileusz 70 – lecia istnienia. Główne uroczystości odbędą się w dniach 25 i 26 października br. Dyrekcja szkoły zaprasza absolwentów do wzięcia udziału w tych uroczystościach. Formularze uczestnictwa w spotkaniu w szkole oraz balu można pobierać ze strony internetowej szkoły lub w sekretariacie.
 9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 10. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Stanisław Chodor,
  śp. Jan Wojdat.

Komentarze są wyłączone.