XXIV Niedziela zwykła – 16.09.2018

 1. Przeżywamy dzisiaj w kościele katolickim, Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się zatem, by media służyły w głoszeniu prawdy, a przekazywanymi treściami wlewały w serca ludzi ufność i nadzieję. Mamy zatem dzisiaj możliwość, swoimi ofiarami złożonymi do skarbony w tylnej części kościoła, wesprzeć naszą diecezjalną rozgłośnię radiową jaką jest „Radio Rodzina”.
  Dzisiaj także po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców wraz z młodzieżą klasy III Gimnazjum i klasy VIII Szkoły Podstawowej, która w tym roku szkolnym pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Wt. – św. Stanisława Kostkę, zakonnika, patrona młodzieży,
  Śr. – św. Januarego, biskupa i męczennika,
  Pt – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę.
 3. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 4. Zapraszamy na wyjazd do Częstochowy na Jasną Górę, w najbliższy piątek,
  na kolejne nocne czuwanie naszej Archidiecezji. Wyjazd o godz. 14.00 ( o godz. 18.30 udział we Mszy św. w Bazylice Jasnogórskiej pod przewodnictwem Metropolity Wrocławskiego, następnie nabożeństwo różańcowe, Apel Jasnogórski przed Cudownym Obrazem i powrót do domu). Koszt wyjazdu 45 zł. Zapisywać się można po Mszach św. w zakrystii.
 5. W sobotę – 22 września, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 6. W sobotę także, o godzinie 21.37 rozpocznie się akcja duszpasterska, która będzie przebiegała pod hasłem „Z Maryją i Ojcem Pio CZYŚCIMY CZYŚCIEC”. Modlitwa za zamarłych będzie trwała cały następny dzień i zakończy się również o godz. 21.37. Okazją do modlitwy będzie trwający jubileusz 100-lecia od stygmatyzacji Świętego Ojca Pio. W naszej parafii włączymy się do tej akcji w przyszłą niedzielę i po każdej Mszy św. odmówimy 10 różańca za naszych bliskich zmarłych w czyśćcu cierpiących.
 7. W ramach akcji Caritas Archidiecezji Wrocławskiej „Kromka chleba”, zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.00, podczas której p. Jerzy Janyszek – piekarz i p. Ryszard Łuźniak – cukiernik, opowiedzą o wypieku zdrowego chleba i pieczywa. Będziemy też dziękować Panu Bogu za dar chleba powszedniego i prosić, aby chleba nam i innym nie brakowało. Po Mszy św. będziemy mieli okazję skosztować świeżego chleba, i złożyć swój dar materialny na potrzeby naszego Parafialnego Zespołu Caritas.
 8. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 9. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Genowefa Krzaczek,
  śp. Grzegorz Banasiński.

Komentarze są wyłączone.