XXIV Niedziela zwykła – 15.09.2019

 1. Przeżywamy dzisiaj w kościele katolickim, Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się zatem, by media służyły w głoszeniu prawdy, a przekazywanymi treściami wlewały w serca ludzi ufność i nadzieję. Mamy zatem dzisiaj możliwość, swoimi ofiarami złożonymi do skarbony w tylnej części kościoła, wesprzeć naszą diecezjalną rozgłośnię radiową jaką jest „Radio Rodzina”.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – Św. Męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
  Śr. – św. Stanisława Kostkę, zakonnika, patrona młodzieży.
  Czw. – św. Januarego, biskupa i męczennika.
  Pt – Św. Andrzeja Kim Taegona i współtowarzyszy.
  Sob. – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę.
 3. W poniedziałek o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie w kościele rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przygotowują się do I Komunii św.
 4. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do salki na spotkanie kręgu biblijnego.
 5. Zapraszamy chłopców, którzy chcą zostać ministrantami o zgłaszanie się po Mszy św. u ks. Marcina. Zapraszamy do tej wspólnoty również ojców, studentów i tych, którzy kiedyś służyli przy ołtarzu.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 z Bazyliki św. Elżbiety (kościół garnizonowy), wyruszy procesja, która z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty przejdzie przez rynek do kościoła śś. Stanisława, Wacława i Doroty, gdzie będzie odprawiona Msza św. z prośbą o opiekę Bożą nad stolicą Dolnego Śląska i nad całą Archidiecezją Wrocławską. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości.
 7. Także w przyszłą niedzielę – z racji 22 dnia miesiąca, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 8. Rodziców uczniów klas VIII, którzy w tym roku szkolnym pragną przystąpić do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie za tydzień 22 września o godz. 19.00 w kościele.
 9. Informujemy, że istnieje już możliwość zamawiania na przyszły rok Mszy św. Intencje można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 10. Radni naszego osiedla informują, że w przyszłą niedzielę po Mszach św. będą zbierać głosy na projekty w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty obejmują stworzenie integracyjnego placu zabaw przy Zespole Szkół nr 21 oraz zagospodarowanie starego zbiornika przeciwpożarowego przy ul. Górniczej na miejsce, gdzie dzieci będą mogły jeździć na rolkach, wrotkach, hulajnogach i deskorolkach. Głosować można od 20 września do 7 października br. Do zagłosowania potrzebny jest pesel oraz telefon komórkowy. Ponadto radni zapraszają 21- 22 września, 28-29 września oraz 6 października na pikniki promujące powyższe projekty. Pikniki odbywać się będą na skwerze przy ODSK „Piast” przy ul. Rękodzielniczej 1 w godz. 16. – 18.00. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
 11. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 12. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Bolesław Gocha,
  śp. Halina Niewęgłowska,
  śp. Czesław Miter.

Komentarze są wyłączone.