XXIV Niedziela zwykła – 11.09.2022

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – Najświętsze Imię Maryi.
  Wt. – Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
  Śr. – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  Czw. – Najświętszą Maryję Pannę Bolesną.
  Pt – Świętych męczenników – Korneliusza papieża i Cypriana biskupa
 2. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które jak zawsze w drugą niedzielę miesiąca przeznaczamy na bieżące wydatki w naszej parafii. W minionym tygodniu otrzymaliśmy rachunek za ogrzewanie gazem w domu katechetycznym na sumę ponad 75 tysięcy złotych. O ile złożona przez nas reklamacja nie zostanie uwzględniona przez gazownię, wkrótce będziemy musieli tę kwotę uiścić.
 3. We wtorek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie.
 4. W środę po Mszy Św. wieczornej zapraszamy do salki katechetycznej na spotkanie Kręgu Biblijnego, pod przewodnictwem Ks. Stanisława.
 5. W czwartek o godz. 18.45 w kościele, odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas III. szkoły podstawowej, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do I. Komunii Świętej.
 6. Uczniów klas VIII. szkoły podstawowej, którzy w tym roku szkolnym pragną przystąpić do Sakramentu Bierzmowania prosimy, aby do końca września zapisali się na listę kandydatów. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii po Mszy Św. lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 7. Przypominamy, że możemy już zamawiać Msze Św. na rok 2023, w tym również Msze Św. gregoriańskie.
 8. Od października, po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, wznawiamy odwiedziny chorych w domach. Prosimy zgłaszać w zakrystii informacje o osobach, które ze względu na zły stan zdrowia nie są w stanie uczestniczyć we Mszy Św. w kościele, a chciałyby przyjąć w swoim domu kapłana z posługą sakramentalną.
 9. Zapraszamy do udziału w kolejnej pielgrzymce duchowieństwa i wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górą, która w tym roku odbędzie się w dniach 16-17 września.
 10. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 18 do 25 lutego 2023 r. Program pielgrzymki i formularz deklaracji na ten wyjazd można pobrać w zakrystii po Mszy Św. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 12. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Barbara Węglikowska,
  Śp. Ryszard Zając,
  Śp. Stefan Bednarek,
  Śp. Maria Sadulska,
  Śp. Mariusz Segieda,
  Śp. Róża Piłat.

Komentarze są wyłączone.