XXIII Niedziela Zwykła – 10.09.2023

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Śr. – Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
  Czw. – Podwyższenie Krzyża Świętego,
  Pt. – Najświętszą Maryję Pannę Bolesną,
  Sob. – Św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.
 2. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj – w II. niedzielę miesiąca – na tacę, które przeznaczamy na sfinansowanie trwających prac remontowych w naszej parafii. Za wszelkie ofiary, składane również do skarbon w kościele jak i przelewane na konto parafialne składam serdeczne Bóg Zapłać!
 3. W środę po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie.
 4. W środę po wieczornej Mszy Św. i po Nabożeństwie Fatimskim zapraszamy chętnych do salki katechetycznej na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 5. Rodziców dzieci klas III szkoły podstawowej, które w tym roku szkolnym będą przygotowywać się do I – Komunii św. zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek, 14 września o godz. 18.45. Spotkanie odbędzie się w kościele.
 6. Informujemy, że do Sakramentu Bierzmowania w naszej nie będą już przystępować uczniowie klas VIII szkoły podstawowej, lecz młodzież I klasy szkoły średniej. Oznacza to, że najbliższe przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się w naszej parafii we wrześniu przyszłego roku.
 7. Chłopców, którzy chcieliby pełnić posługę przy ołtarzu jako ministranci prosimy, aby zgłaszali się wraz z rodzicami do Księdza Klaudiusza, który jest opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza.
 8. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc w autokarze na diecezjalną pielgrzymkę duchowieństwa i wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górą. Wyjazd nastąpi w czwartek 15 września ok. godz. 14.00. a powrót po Apelu Jasnogórskim. Koszt 70,- zł., Zapisywać się można do jutra.
 9. Przypominamy, że 26 września w naszej Archidiecezji rozpocznie się kolejna edycja kursu przygotowującego osoby dorosłe do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Więcej informacji na stronie internetowej Archidiecezji Wrocławskiej.
 10. Dzisiaj o godz. 16.00 Dom Kultury  PIAST przy ul. Rękodzielniczej 1 na Pilczycach zaprasza na Narodowe Czytanie powieści Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.

Komentarze są wyłączone.