XXIII Niedziela zwykła – 08.09.2019

1. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które jak zawsze w drugą niedzielę miesiąca przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej parafii.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Czw. – Najświętsze Imię Maryi.
    Pt. – św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła.
    Sob. – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  3. Po wakacyjnej przerwie, wznawia swoją działalność chór parafialny. Próby chóru odbywają się w poniedziałki o godz. 18.00. Chętnych serdecznie zapraszamy.
  4. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego w salce.
  5. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie.
  6. Zapraszamy chłopców, którzy chcą zostać ministrantami o zgłaszanie się po Mszy św. u ks. Marcina. Zapraszamy do tej wspólnoty również ojców, studentów i tych, którzy kiedyś służyli przy ołtarzu.
  7. Informujemy, że istnieje już możliwość zamawiania na przyszły rok Mszy św. Intencje można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  8. Zapraszamy na wyjazd do Włocławka, w sobotę 14 września br. na akcję modlitewną „Polska pod krzyżem”. Zapisy i informacje po Mszach św. w zakrystii.
  9. Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Wyprawka dla żaczka”. Z ofiarowanych plecaków i przyborów szkolnych przygotowano 35 wyprawek, z których 16 wysłano do Togo w Afryce, a 19 wysłano dla dzieci na Białorusi.
  10. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
  11. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    śp. Stanisław Szpryngiel,
    śp. Feliks Białecki,