XXIV Niedziela zwykła – 12.09.2021

1. W dniu dzisiejszym wychodząc z kościoła poprzez ofiary złożone do puszek, możemy wesprzeć działalność Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, przebywających zarówno w Polsce jak i za granicą.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Pon. – Św. Jana Chryzostoma, biskupa. Wt. – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
    Śr. – NMP Bolesną.
    Czw. – Św. męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
    Sob. – Św. Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży.
  3. Jutro po wieczornej Mszy św. zapraszamy na kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie.
  4. Informujemy, że 14 września (wtorek) o godz. 18.30. w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do I. Komunii Świętej.
  5. 18 września (sobota) o godz. 10.00. w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie dla kandydatów na ministrantów i ich rodziców. Serdecznie zapraszamy.
  6. 19 września (niedziela) o godz. 19.00. w kościele odbędzie się spotkanie uczniów klas VIII wraz z rodzicami oraz dla osób starszych, które pragną przystąpić do sakramentu bierzmowania.
  7. 21 września (wtorek) o godz. 18.30 odbędzie się w kościele spotkanie uczniów klas IV szkoły podstawowej.
  8. Bóg Zapłać za ofiary złożone dzisiaj – w II niedzielę miesiąca – na tacę, które przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej parafii. W ostatnim czasie naprawialiśmy przeciekające dachy, nad budynkami gospodarczymi.
  9. W dniu dzisiejszym możemy w wyznaczonym punkcie przed kościołem wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.
  10. Prosimy nadal o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa w związku z panującą pandemią COVID-19.
  11. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa jest dostępna w zakrystii.
  12. W tym tygodniu do wieczności odeszły:
    śp. Michalina Serafinowicz,
    śp. Krystyna Salamon.