XXV Niedziela zwykła – 19.09.2021

1. Przeżywamy dzisiaj w kościele katolickim Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się zatem, by media służyły głoszeniu prawdy, a przekazywanymi treściami wlewały w serca ludzi ufność i nadzieję. Z tej okazji możemy ofiarami złożonymi do skarbon umieszczonych w tylnej i przedniej części kościoła, wesprzeć nasze diecezjalne „Radio Rodzina”.
  2. Dzisiaj o godz. 19.00. w kościele odbędzie się spotkanie uczniów
    klas VIII wraz z rodzicami oraz dla osób starszych, które pragną przystąpić do sakramentu bierzmowania.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Pon. – Św. Męczenników Koreańskich Andrzeja, Pawła i współtowarzyszy. Wt. – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę.
    Czw. – św. O. Pio, kapłana.
  4. W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
  5. 21 września (wtorek) o godz. 18.30 odbędzie się w kościele spotkanie uczniów klas IV szkoły podstawowej.
  6. Prosimy nadal o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa w związku z panującą pandemią COVID-19.
  7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa jest dostępna w zakrystii.
  8. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    śp. Leonarda Bzymek,
    śp. Henryk Stefanowicz,