XXII Niedziela Zwykła – 03.09.2023

1. Dzisiaj z racji I. niedzieli miesiąca, Mszę Św. kończymy Adoracją Najświętszego Sakramentu.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Pt. – Narodzenie Najświętszej Maryi Panny
  3. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Księdza Klaudiusza Kordosa, który został skierowany na miejsce Ks. Adama. Księdzu Klaudiuszowi życzymy wszelkich potrzebnych łask w pracy duszpasterskiej pośród nas.
  4. Od 1 września powróciliśmy do powakacyjnego porządku Mszy Św. W dni powszednie Msze Św. są odprawiane o godz. 7.00, 8.30 i 18.00, a w niedziele o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.15; 12.30; i 18.00.
  5. W środę, z racji I. środy miesiąca, Rodzina Radia Maryja zaprasza na Mszę Św. o godz. 8.30, ofiarowaną w intencji Ojca Św., Ojczyzny, kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy Św. spotkanie w salce.
  6. W czwartek, z racji I. czwartku miesiąca, Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30, następnie na Mszę Św., a po Mszy Św. na spotkanie w salce.
  7. Po przerwie wakacyjnej wznawiamy spotkania Kręgu Biblijnego, które odbywają się w środy po Mszy Św. wieczornej, w salce.
  8. Informujemy, że można już zamawiać Msze Św. na 2023 rok, w tym również
    Msze Św. gregoriańskie.
  9. Zachęcamy do udziału w kolejnej pielgrzymce duchowieństwa i wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górą, która w tym roku odbędzie się w dniach 15-16 września. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Archidiecezji Wrocławskiej.
  10. W dniu 26 września w naszej Archidiecezji rozpocznie się kolejna edycja kursu przygotowującego osoby dorosłe do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Archidiecezji Wrocławskiej.
  11. Dom Kultury PIAST przy ul. Rękodzielniczej 1 na Pilczycach zaprasza w niedzielę 10 września o godz. 16.00 na Narodowe Czytanie powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Więcej informacji na plakacie w gablocie parafialnej.
  12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
  13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
    Śp. Stanisława Gasiewicz,
    Śp. Izydor Kozłowicz,