XXII Niedziela zwykła – 01.09.2019

 1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca, Mszę św. kończymy Adoracją Najśw. Sakramentu.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Wt. – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła
  Sob. – św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika.
 3. Od dzisiejszej niedzieli Msze św. w niedziele odprawiać będziemy o 7.00; 8.30; 10.00; 11.15; 12.30; i 18.00 a w dni powszednie o godz. 7.00; 8.30; i 18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 16.30 do 17.30, oraz w środę i sobotę od godz. 9.00 do 9.30.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego w salce.
 5. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza w środę na Mszę św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
 6. W tym tygodniu przypada I – czwartek, I – piątek i I – sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30.
  W piątek okazja do spowiedzi od godz. 8.00 do 8.30 i od godz. 17.00 do 18.00.
  Podczas spowiedzi popołudniowej będzie trwała również Adoracja Najśw. Sakramentu.
 7. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I – czwartek miesiąca na Adorację Najśw. Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30 oraz Mszę św. o godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne. Natomiast na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich ministrantów, lektorów i ceremoniarzy wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie w salce. Bardzo prosimy ministrantów i rodziców o obecność.
 8. W sobotę w godzinach dopołudniowych kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną, a po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu.
 9. W przyszłą niedzielę, 8 września o godz. 11.15 będzie odprawiona Msza św. z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. Podczas tej Mszy św. poświęcone zostaną również tornistry i przybory szkolne dzieciom klas pierwszych, które rozpoczynają edukację szkolną. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Do spowiedzi świętej przed rozpoczęciem roku szkolnego zapraszamy w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. oraz w ramach I piątku miesiąca.
 10. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu prowadzi rekrutację na studia na kierunkach teologia i pedagogika oraz studia podyplomowe dające uprawnienia do wykonywania zawodu nauczyciela religii jako drugiego przedmiotu, do prowadzenia zajęć wychowania do życia w rodzinie, etyki oraz prowadzenia psychoterapii. Więcej informacji na stronie internetowej PWT. (pwt.wroc.pl)
 11. W naszej parafii tworzy się kolejna grupa rodziców modlących się na różańcu za dzieci. Zachęcamy do tej modlitwy, a szczegóły zamieszczone są na tablicy ogłoszeń.
 12. Zapraszamy na wyjazd do Włocławka, w sobotę 14 września br. na akcję modlitewną „Polska pod krzyżem”. Zapisy i informacje po Mszach św. w zakrystii.
 13. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 14. W tym tygodniu do wieczności odszedł:
  śp. Eugeniusz Bakaj.

Komentarze są wyłączone.