XXII Niedziela zwykła – 30.08.2020

 1. We wtorek przypada 81 rocznica wybuchu II Wojny Światowej, pamiętajmy w naszych modlitwach o ofiarach tej wojny i prośmy o pokój na świecie i naszej Ojczyźnie.
 2. Od wtorku powrócimy do przedwakacyjnego porządku Mszy św. Msze św. będą zatem odprawiane w niedzielę o 7.00; 8.30; 10.00; 11.15; 12.30; i 18.00, a w dni powszednie o godz. 7.00; 8.30; i 18.00. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 16.30 do 17.30, oraz w środę i sobotę od godz. 9.00 do 9.30.
 3. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza w środę na Mszę św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
 4. W tym tygodniu przypada I – czwartek, I – piątek i I – sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30.
  W piątek okazja do spowiedzi od godz. 8.00 do 8.30 i od godz. 17.00 do 18.00. Podczas spowiedzi popołudniowej będzie trwała również Adoracja Najśw. Sakramentu.
 5. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I – czwartek miesiąca na Adorację Najśw. Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30 oraz Mszę św. o godz. 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne. Natomiast na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich ministrantów, lektorów i ceremoniarzy wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie w salce.
 6. Z racji sytuacji epidemicznej kapłani nadal nie będą odwiedzać chorych w domach z posługą sakramentalną, jeśli natomiast zachodzi taka potrzeba w wyniku zagrożenia czyjegoś życia to prosimy zawsze o kontakt.
 7. W przyszłą niedzielę, 6 września o godz. 11.15 będzie odprawiona Msza św. z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego. Podczas tej Mszy św. poświęcone zostaną również tornistry i przybory szkolne dzieciom klas pierwszych, które rozpoczynają edukację szkolną. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Do spowiedzi świętej przed rozpoczęciem roku szkolnego zapraszamy w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. oraz w ramach I piątku miesiąca.
 8. Za tydzień także po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców i kandydatów do bierzmowania.
 9. Przypominamy, że nadal trwa epidemia koronawirusa i mamy obowiązek będąc w kościele zakrywać usta i nos. Przypominamy także, że w naszej świątyni osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę podchodzą w pierwszej kolejności z lewej strony kościoła przed chrzcielnicą, a pozostali wierni w sposób tradycyjny przy balaskach.
 10. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 11. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Halina Balcerak,
  śp. Alina Marszałek.

Komentarze są wyłączone.