XXI Niedziela zwykła – 23.08.2020

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Pn. – św. Bartłomieja, Apostoła.
    Śr. – Uroczystość NMP Częstochowskiej.
    Czw. – św. Monikę.
    Pt. – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
    Sob. – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  2. Informujemy, że istnieje już możliwość zamawiania na przyszły rok Mszy św. Intencje można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Możemy zamawiać także Msze św. gregoriańskie za naszych zmarłych.
  3. Parafialny Zespół Caritas po raz kolejny zwraca się z prośbą o podzielenie się z potrzebującymi z naszej parafii produktami żywnościowymi np.: konserwami mięsnymi i rybnymi, pasztetami, dżemami, kaszą, ryżem itp. Artykuły można składać do kosza ustawionego w przedniej części kościoła. Za okazaną pomoc Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne Bóg Zapłać!
  4. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Zapraszamy więc dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli do skorzystania z Sakramentu Pokuty już w tym tygodniu, aby z Panem Bogiem rozpocząć nowy czas nauki. Przypominamy zatem, że okazja do spowiedzi św. w dni powszednie jest pół godziny przed Mszą św.
  5. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
  6. 6. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    śp. Józef Kupiec,
    śp. Alicja Maciaczyk,