Relacja z pielgrzymki do Lourders – 13.08.2020

Drodzy i Kochani Parafianie Parafii Macierzyństwa N.M.P. we Wrocławiu – Pilczycach

13 sierpnia 2020r. grupa pielgrzymów z naszej parafii udała się do Lourdes, miejsca objawień Matki Bożej. To tutaj Matka Przenajświętsza Niepokalanie Poczęta objawiła się młodej dziewczynce Bernadecie Soubirous, obiecując liczne uzdrowienia duszy i ciała, które dzieją się tu po dzień dzisiejszy. Miliony pielgrzymów z całego świata, udają się każdego roku do tego miejsca, aby modlić się w Grocie, w której objawiała się Matka Boża i prosić o potrzebne łaski.

W tym wyjątkowym roku, w którym towarzyszy nam pandemia korona wirusa, Lourdes znacząco odczuwa brak pielgrzymów. Jednak to właśnie ten czas Matka Boża wybrała dla naszej grupy aby zrealizować zaplanowane od dawna prace polegające na umieszczeniu tablic na Drodze Krzyżowej. Droga ta mieści się niedaleko Groty Objawień i jest szczególnie uczęszczana przez osoby niepełnosprawne i ich bliskich, z uwagi na dostępność terenu, na którym znajdują się poszczególne stacje. Pomimo naszych licznych obaw zdrowotnych i restrykcji związanych z koniecznością noszenia maseczek na terenie Sanktuarium (na terenie miasta również, a za brak maseczki 400 euro kary) oraz utrzymywania odległości od innych pielgrzymów, jak tylko uzyskaliśmy zielone światło od Rektora Sanktuarium, podjęliśmy się tego zadania. Dzięki Waszej ofiarności Kochani Parafianie, a także osób indywidualnych spoza naszej parafii, mogliśmy przygotować tablice granitowe (ciężar jednej tablicy ok. 35 kg) do poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej. Możemy być dumni, że poprzez zaangażowanie, wielki trud, wysiłek i ciężką pracę udało się pomyślnie przetransportować i zamontować nowe tablice opisujące poszczególne stacje Drogi Krzyżowej. Granitowe tablice zastąpiły mocno zniszczone poprzednie oznaczenia. Nie tylko zastąpiły, ale również rozszerzyły je o napisy w języku polskim. Dzięki temu liczne pielgrzymki z Polski, które przybywają do Lourdes, mogą rozważać poszczególne stacje w ojczystym języku. (w tej chwili napisy są w 7 różnych językach) W nagrodę za ciężką pracę na terenie sanktuarium w Lourdes, naszej grupie przypadł zaszczyt niesienia Figury Matki Bożej podczas jednej z Procesji Różańcowych, a także odmówienie w języku polskim tajemnicy Różańca Świętego. Procesja ta była transmitowana na cały świat i uczestniczyło w niej wiele tysięcy osób. Podczas pielgrzymki nie zapominaliśmy o naszej parafii, otaczając ją modlitwą i powierzając wszystkie złożone nam intencje u stóp Matki Bożej z Lourdes. W sposób szczególny wszystkie intencje, które wypisaliście na kartkach, powierzałem P. Bogu za wstawiennictwem Matki Najświętszej podczas sprawowanej Mszy Świętej w Grocie Objawień, a po Mszy św. zostawiłem te kartki w Grocie Objawień w specjalnym wyznaczonym do tego celu miejscu.

Jeszcze raz pragnę Wam wszystkim bardzo serdecznie podziękować za ofiarność, zaangażowanie, wsparcie modlitewne, a ekipie montażowej za pracę fizyczną. Zapraszam do zapoznania się z foto relacją z naszej pielgrzymki i prowadzonych w jej trakcie prac.

 Ks. Proboszcz Jacek Dziadkiewicz

Prace przy montażu tablic – stacje Drogi Krzyżowej

Procesja z figurą Matki Bożej

Różaniec – tajemnica odmawia w języku polskim

Msza święta z Lourdes

Komentarze są wyłączone.