XXI Niedziela Zwykła – 27.08.2023

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – Św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła.
  Wt. – Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela.
 2. W tym tygodniu przypada I. piątek i I. sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do 8.30. W piątek okazja do Spowiedzi Św. od godz. 8.00 do 8.30 i od godz. 17.00 do 18.00. Podczas spowiedzi popołudniowej będzie trwała również Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. Od piątku 1 września powracamy do powakacyjnego porządku Mszy Św. W dni powszednie Msze Św. będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30 i 18.00, a w niedziele o godz. 7.00; 8.30; 10.00; 11.15; 12.30; i 18.00.
 4. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu II. Wojny Światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o ofiarach tej wojny i prośmy o pokój na świecie
 5. W przyszłą niedzielę, jako I-szą niedzielę miesiąca, po Mszach Św. nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy Św. o godz. 10.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 6. W przyszłą niedzielę o godz. 11.15 będzie odprawiona Msza Św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego. Do wspólnej modlitwy zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Podczas tej Mszy Św. zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne dla dzieci, które rozpoczynają edukację szkolną.
 7. Informujemy, że decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego, posługę w naszej parafii zakończył Ksiądz Adam Kościk. Księdzu Adamowi bardzo serdecznie dziękujemy za piękną i gorliwą postawę kapłańską w naszej parafii, za ofiarną pracę w szkole na katechezie, w kancelarii parafialnej, a szczególnie za wielkie serce i poświęcony czas dla ministrantów i ich rodziców.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w zakrystii.
 9. W ostatnim czasie odeszli do wieczności:
  Śp. Michał Lubczyński,
  Śp. Marek Jagliński.

Komentarze są wyłączone.