XX Niedziela zwykła – 15.08.2021

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Wt – św. Jacka, kapłana.
  Pt. – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  Sb. – św. Piusa X, papieża.
 2. W przyszłą niedzielę, 22 sierpnia, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do św. Jana Pawła II. Przed Mszą św. możemy składać kartki z wypisanymi intencjami, które będziemy polecać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 3. Za tydzień, w niedzielę 22 sierpnia, zgodnie z postanowieniem Zgromadzenia Ogólnego ONZ, przeżywać będziemy Międzynarodowy Dzień Upamiętnienia Ofiar Aktów Przemocy ze względu na religię lub wyznanie wiary (szczegóły na stronie: www.laboratoriumwolnosci.pl)
 4. Przypominamy, że w sierpniu nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 12.30,
  a w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 7.00 rano. Kancelaria parafialna w sierpniu jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16.30 do 17.30 oraz w sobotę od godz. 9.00. do 9.30.
 5. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., gdyż ze względów organizacyjnych nie zawsze będzie możliwość spowiedzi podczas niedzielnych Mszy św.
 6. Prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa w związku z panującą pandemią COVID-19.
 7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 8. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Wiesława Kowalska,
  śp. Teresa Jankowska,
  śp. Janusz Kwaśny.

Komentarze są wyłączone.