XX Niedziela zwykła – 16.08.2015

 1. W tym tygodniu wspominamy:
  Pn – Św. Jacka, kapłana,
  Czw – Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła,
  Pt – Św. Piusa X, papieża,
  Sob – Najświętszej Maryi Panny Królowej.
 2. Stowarzyszenie „Pomoc Kościołom w Potrzebie”, które pomaga wspólnotom kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów, przeprowadza akcję zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego.
  W naszej parafii taka akcja będzie przeprowadzona 27 sierpnia br. W tym dniu od godz. 7.00 do 15.00, będzie można dostarczyć na plac przy kościele, zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, nie ponosząc za to żadnych kosztów utylizacji. Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” z pozyskanych środków, pomoże na misjach budować studnie, szkoły i szpitale.
  Dostarczyć można: komputery, monitory, klawiatury, drukarki ,klimatyzatory, telewizory, radia, magnetofony, magnetowidy, dekodery, telefony stacjonarne i komórkowe, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory, itp.
 3. Caritas poprzez akcję „Wyprawka dla Żaczka,” organizuje pomoc w wyposażenie uczniów z ubogich rodzin w przybory szkolne. Przybory można składać przez cały miesiąc sierpień do kosza po lewej stronie ołtarza, lub można złożyć na ten cel ofiarę do skarbony również tam umieszczonej.
  Wykaz potrzebnych artykułów dostępny jest w gablotce parafialnej, jak również na karteczkach znajdujących się na skarbonie.
 4. Ośrodek Działań Społeczno-Kulturalnych „Piast”, organizuje półkolonię w dniach 24 – 28 sierpnia br. Zapisy od poniedziałku do czwartku, w godz. 18.00 – 20.00 w biurze Ośrodka. Więcej informacji na plakacie w gablotce parafialnej.
 5. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Englard.

Komentarze są wyłączone.