XXI Niedziela zwykła – 23.08.2015

 1. W tym tygodniu wspominamy:
  Pn – Św. Bartłomieja, Apostoła,
  Śr – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej,
  Czw – Św. Moniki,
  Pt – Św. Augustyna,
  Sob – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
 2. Przypominamy, że Stowarzyszenie „Pomoc Kościołom w Potrzebie”, przeprowadza akcję zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. W naszej parafii taka akcja będzie przeprowadzona w najbliższy czwartek 27 sierpnia br. W tym dniu od godz. 7.00 do 15.00, będzie można dostarczyć na plac przy kościele, zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny, nie ponosząc za to żadnych kosztów utylizacji. Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” z pozyskanych środków, pomoże na misjach budować studnie, szkoły i szpitale. Dostarczyć można: komputery, monitory, klawiatury, drukarki, klimatyzatory, telewizory, radia, magnetofony, magnetowidy, dekodery, telefony stacjonarne i komórkowe, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie itp.
 3. To już ostatni tydzień, kiedy możemy włączyć się w akcję „Wyprawka dla Żaczka,” polegającej na pomocy w wyposażenie uczniów z ubogich rodzin w przybory szkolne. Jak wiemy, przybory można składać do kosza po lewej stronie ołtarza, lub można złożyć na ten cel ofiarę do skarbony również tam umieszczonej. Wykaz potrzebnych artykułów dostępny jest w gablotce parafialnej, jak również na karteczkach znajdujących się na skarbonie.
 4. Wspólnota Emmanuel serdecznie zaprasza na cykl weekendowych rekolekcji dla małżeństw do Krzydliny Małej. Pierwszy weekend rekolekcyjny odbędzie się w dniach 12-13 września br. Więcej informacji można znaleźć w gablocie przy wyjściu z kościoła.
 5. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Medjugorie zapraszamy na spotkanie w niedzielę 30 sierpnia na godz. 19.00 do salki w domu katechetycznym. Istnieje możliwość zapisania się jeszcze na wyjazd – pozostały 3 miejsca, zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Adamem.
 6. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Józef Szczepocki,
  śp. Marian Celczyński,
  śp. Andrzej Pawluk.

Komentarze są wyłączone.