XIX Niedziela zwykła – 09.08.2015

 1. W tym tygodniu wspominamy:
  Pn – Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
  Wt – Św. Klary,
  Pt – Św. Maksymiliana Marii Kolbego,
  Sob – Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P.
 2. W czwartek 13 sierpnia, zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.00 na Nabożeństwo Fatimskie. Prosimy dzień wcześniej o przyniesienie kwiatów, by figura Matki Bożej była na ten dzień pięknie przystrojona w kwiaty.
 3. W sobotę w Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. obowiązuje nas udział we Mszy św., dlatego też porządek Mszy św. będzie jak w każdą niedzielę, a na zakończenie zostaną poświęcone zioła i kwiaty. Ofiary składane w tym dniu na tacę, decyzją Metropolity Wrocławskiego Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego, zostaną przeznaczone w naszej Archidiecezji na pomoc w naprawie i remoncie tych kościołów, które zostały uszkodzone podczas ostatnich burz i nawałnic na Dolnym Śląsku.
 4. Caritas poprzez akcję „Wyprawka dla Żaczka,” organizuje pomoc w wyposażenie uczniów z ubogich rodzin w przybory szkolne. Przybory można składać przez cały miesiąc sierpień do kosza po lewej stronie ołtarza, lub można złożyć na ten cel ofiarę do skarbony również tam umieszczonej. Wykaz potrzebnych artykułów dostępny jest w gablotce parafialnej, jak również na karteczkach znajdujących się na skarbonie.
 5. Ośrodek Działań Społeczno-Kulturalnych „Piast”, organizuje półkolonię w dniach 24 – 28 sierpnia br. Zapisy od poniedziałku do czwartku, w godz. 18.00 – 20.00 w biurze Ośrodka. Więcej informacji na plakacie w gablotce parafialnej.
 6. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Krystyna Bujak,
  śp. Leszek Rosiński,
  śp. Marian Donczyk,
  śp. Genowefa Misiak.

Komentarze są wyłączone.