XIX Niedziela zwykła – 08.08.2021

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
    Pon. – św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein).
    Wt. – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
    Śr. – św. Klarę, dziewicę.
    Sob. – św. Maksymiliana Marię Kolbego, kapłana i męczennika.
  2. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie.
  3. Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy św. pobłogosławimy zioła i wianki, a ofiary złożone w ten dzień na tacę są przeznaczone na budowy i remonty kościołów w Archidiecezji Wrocławskiej.
  4. Przypominamy, że w sierpniu nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 12.30,
    a w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 7.00 rano. Kancelaria parafialna w sierpniu jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16.30 do 17.30 oraz w sobotę od godz. 9.00. do 9.30.
  5. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., gdyż ze względów organizacyjnych nie zawsze będzie możliwość spowiedzi podczas niedzielnych Mszy św.
  6. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj – w II. niedzielę miesiąca – na tacę, które przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej parafii.
  7. Zgromadzenie Misjonarzy Krwi Chrystusa organizuje w Częstochowie w dniach 19-22 sierpnia br. Kasperiańskie Dni Młodych pod namiotem. Koszt 50 zł. Misjonarze Krwi Chrystusa zapraszają również do 6-ciu Domów Misyjnych znajdujących się w różnych stronach Polski na rekolekcje dla młodzieży, dorosłych i rodzin z dziećmi. Więcej informacji na ten temat w gablocie parafialnej.
  8. Prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa w związku z panującą pandemią COVID-19.
  9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
  10. W tym tygodniu do wieczności odszedł: śp. Andrzej Rams.