XX Niedziela zwykła – 14.08.2016

1. W dniu dzisiejszym, wychodząc z kościoła, mamy możliwość ofiarami złożonymi do puszek, wesprzeć działalność misyjną naszego parafianina Ks. Mariana Szatkowskiego posługującego w Togo.
  2. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
    Pon. – Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P.,
    Wt. – Św. Stefana,
    Śr. – Św. Jacka,
    Sob. – Św. Bernarda.
  3. W poniedziałek w Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego, a na każdej Mszy św. dokonamy poświecenia ziół i wianków. Ofiary złożone na tacę, przeznaczone są na remonty i odbudowę kościołów w Archidiecezji Wrocławskiej.
  4. Nasz Parafialny Zespół Caritas pragnie włączyć się w akcję „Wyprawka dla Żaczka”. Dlatego też od dzisiaj do 28 sierpnia, możemy do kosza umieszczonego po lewej stronie kościoła, składać artykuły papiernicze i przybory szkolne lub złożyć ofiarę do skarbony, za które to pieniążki członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zakupią odpowiednie wyposażenie szkolne.
    Dla ułatwienia zakupów, możemy skorzystać z wyłożonych kartek, na których znajduje się wykaz potrzebnych artykułów.
  5. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które z II niedzieli miesiąca przeznaczamy na bieżące inwestycje w naszej parafii. W ostatnim czasie zmagaliśmy się z ułożeniem nowej instalacji wodociągowej, przy której nieodzowną pomoc okazał Pan Czesław Baraniec, za co bardzo serdecznie dziękujemy.
  6. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    śp. Barbara Konopka,
    śp. Władysława Kwiatkowska.