XIX Niedziela zwykła – 06.08.2016

1. Z racji I niedzieli miesiąca, Mszę św. zakończymy dzisiaj Adoracją Najśw. Sakramentu.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
    Pon. – Św. Dominika.
    Wt. – Św. Teresy Benedykty od Krzyża, (Edyty Stein).
    Śr. – Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
    Czw. – Św. Klary.
    Sob. –  Po mszy św. o godzinie 18.00 Nabożeństwo Fatimskie.
  3. Jak już informowaliśmy tydzień temu, w czwartek 11 sierpnia przybędzie do naszej parafii Mary Wagner – kanadyjska obrończyni życia dzieci nienarodzonych, która spędziła łącznie 6 lat w więzieniach za przebywanie z białą różą w klinikach aborcyjnych, gdzie modliła się w intencji kobiet chcących dokonać aborcji.
    Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w kościele, świadectwo Mary Wagner i możliwość zadawania pytań.
  4. W przyszłą niedzielę, wychodząc z kościoła, będziemy mieli możliwość ofiarami złożonymi do puszek, wesprzeć działalność misyjną naszego parafianina Ks. Mariana Szatkowskiego posługującego w Togo. Ks. Marian podzieli się również refleksjami ze swojej pracy misyjnej.
  5. W tym tygodniu odeszli do wieczności śp. :
    śp. Stanisława Mężyk,
    śp. Henryk Szwabowicz,