XVII Niedziela zwykła – 23.07.2022

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – Św. Jakuba Ap. i Św. Krzysztofa.
  Wt. – Św. Joachima i Anny, Rodziców N.M.P.
  Pt – Świętych Marty, Marii i Łazarza.
 2. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy XXIII Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa pod hasłem „NIESIEMY NARODOM POKÓJ CHRYSTUSA”. Jest więc okazja, by podziękować Bożej Opatrzności za szczęśliwie przejechane kilometry. Naszą wdzięczność możemy wyrazić poprzez złożenie ofiary, by pomóc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu. Ofiary możemy składać do skarbon umieszczonych w kościele jak również jutro podczas poświęcenia pojazdów, którego dokonamy po wieczornej Mszy św. W dniu jutrzejszym pamiętajmy także w naszych modlitwach o Ks. Krzysztofie i naszym Panu Organiście z racji ich patronalnego święta.
 3. W imieniu głównego przewodnika Ks. Tomasza Płukarskiego zachęcamy udziału w 42 Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej na Jasną Górę pod hasłem: „Chrysus naszym Pokojem”. Pielgrzymka odbędzie się w dniach: 2-10.08.2022 r. Szczegółowe informacje dostępne są w gablocie parafialnej.
 4. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma w niedzielę Mszy Św. o godz. 12.30, a w dni powszednie nie ma Mszy Św. o godz. 7.00 rano.
 5. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty
  w dni powszednie pół godziny przed Mszą Św., gdyż ze względów organizacyjnych nie zawsze będzie możliwość spowiedzi podczas niedzielnych Mszy Św.
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, która jest dostępna
  w zakrystii.

Komentarze są wyłączone.