XVIII Niedziela zwykła – 05.08.2018

 1. Z racji I niedzieli miesiąca, Mszę św. kończymy dzisiaj Adoracją Najśw. Sakramentu.
 2. Przypominamy, że w sierpniu nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 12.30, a w tygodniu Msze św. odprawiamy o godz. 8.30 i 18.00. Kancelaria parafialna w sierpniu czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16.30 do 17.30, a w sobotę od godz. 9.00 do 9.30.
 3. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., gdyż ze względów organizacyjnych nie zawsze będzie możliwość spowiedzi podczas niedzielnych Mszy św.
 4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Pon. – Święto Przemienienia Pańskiego.
  Wt. – bł. Edmunda Bojanowskiego.
  Śr. – św. Dominika, kapłana.
  Czw. – św. Teresę Benedyktę od Krzyża, dziewicę i męczennicę, patronkę Europy.
  Pt – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  Sob. – św. Klarę, dziewicę.
 5. Zapraszamy na wyjazd do Częstochowy na Jasną Górę w najbliższy piątek –
  10 sierpnia, aby uczestniczyć o godz. 11.00 we Mszy św. na zakończenie Wrocławskiej Pieszej Pielgrzymki. Wyjazd o godz. 4.30 sprzed kościoła. Koszt 40 zł. Zapisywać się można do wtorku po Mszach św. w zakrystii.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 7. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Aleksander Szulc,
  śp. Joanna Łyżwa,
  śp. Franciszek Józefczyk.

Komentarze są wyłączone.