XVIII Niedziela zwykła – 01.08.2021

 1. Z racji I niedzieli miesiąca Mszę św. zakończymy dzisiaj Adoracją Najśw. Sakramentu.
 2. Dzisiaj od południa (godz. 12.00) do północy (godz. 24.00) 2 sierpnia w kościołach parafialnych można uzyskać jeden raz odpust zupełny, tzw. Porcjunkuli. Warunki uzyskania tego odpustu są następujące: stan łaski uświęcającej, Komunia św., nawiedzenie kościoła i modlitwa: Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, ponadto wymaga się wykluczenia wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego.
 3. Dzisiaj wychodząc z kościoła, ofiarami złożonymi do puszek możemy wesprzeć poszkodowanych w ostatnich dniach przez powodzie i nawałnice. Za wszelkie ofiary bardzo dziękujemy.
 4. Rozpoczynamy miesiąc sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca nas do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym.
 5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  Śr. – św. Jana Marię Vianneya, kapłana.
  Pt. – Święto Przemienienia Pańskiego.
  Sob. – bł. Edmunda Bojanowskiego.
 6. Rodzina Radia Maryja serdecznie zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się w środę Mszą św. o godz. 8.30 ofiarowaną w intencji Ojca św., Ojczyzny, Kapłanów i Rodziny Radia Maryja.
 7. W tym tygodniu przypada I – czwartek, I – piątek i I – sobota miesiąca. W te dni Adoracja Najśw. Sakramentu od 8.00 do 8.30. W piątek okazja do spowiedzi od 8.00 do 8.30 i od 17.00 do 18.00, podczas popołudniowej spowiedzi będzie trwała również Adoracja Najśw. Sakramentu.
 8. Wspólnota Krwi Chrystusa, zaprasza w I – czwartek miesiąca na Adorację Najśw. Sakramentu od 8.00 oraz Mszę św. o 8.30. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
 9. Przypominamy, że w sierpniu nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 12.30,
  a w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 7.00 rano. Kancelaria parafialna w sierpniu jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16.30 do 17.30, oraz w sobotę od godz. 9.00 do 9.30.
 10. W okresie wakacyjnym zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty w dni powszednie pół godziny przed Mszą św., gdyż ze względów organizacyjnych nie zawsze będzie możliwość spowiedzi podczas niedzielnych Mszy św.
 11. Prosimy o przestrzeganie w kościele zasad bezpieczeństwa w związku z panującą pandemią COVID 19.
 12. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Prasa dostępna jest w zakrystii.
 13. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  śp. Andrzej Jaworski,
  śp. Zdzisław Jankowicz,
  śp. Janina Kowalewicz

Komentarze są wyłączone.